Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van még valakinek ilyen fóbiája?

Van még valakinek ilyen fóbiája?

Figyelt kérdés

Az az igazság ,hogy a pókoktól már mióta az eszemet tudom parázok , sőt ha meglátok egy nagyobbat mászni a közelembe fénysebességgel szaladok és utánna kb 10 percig ráz a hideg ,hogy lehet hogy még rajtam van meg ilyenek. Ezt már megszoktam.


De tegnap minden előzmény nélkül ezzel álmodtam és előjött az a fóbiám ,hogy elképesztően rettegek az olyan emberektől akiknek nincsenek lábaik vagy kezeik. Nemtudom mért és mióta de már nagyjából leküzdöttem, és az utóbbi időbe elő se jött vagy nem is zavart. Szóval régen filmekbe ilyet láttam képes voltam álmatlanul feküdni napokig ezen járt az eszem. De ma ezzel álmodtam és nem merek ismeretlen oldalakat megnyitni se mert félek ,hogy ilyen képek lesznek ott :S :S :S

Apotemnophobia- van még valakinek ilyen ?


2011. aug. 17. 17:33
 1/8 A kérdező kommentje:
Jah és 18/f vagyok teljesen normális de tök befostam ,hogy elment az eszem. Múlt héten gond nélkül elmentem az utcán egy tolószékes ember mellett bár kicsit depis voltam utánna de most még az utcára se merek kimenni.
2011. aug. 17. 17:35
 2/8 anonim ***** válasza:

Én a békákkal vagyok így.Egyszer esett béka eső és nem szálltam le a buszról :(

Van egy szikla kertem tele békákkal.Na mondanom sem kell irtóztam amikor locsolni kellett.

Aztán úgy gondoltam meg barátkozom velük. A férjem a tenyerembe rakott egy kis békát,, először majd beszartam tőle,de szépen meg barátkoztam vele és el viselem őket.

Azóta nincs egy sem a szikla kertbe hála égnek ,de már nem ordítva menekülök tőlük. Igaz nem szeretem most sem ,,de nem félek tőle és az is valami..


Üdv: Teca

2011. aug. 17. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Pókoktól én is rettegek, de nekem is van ritka fóbiám, meg tudlak érteni.
2011. aug. 17. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:

35/N vagyok.

Ez a kéz és/vagy láb nélküliség engem is teljesen ki szokott készíteni. Anno kötelező volt gimiben megnéznünk egy filmet a Sztálingrádi csatáról, hát... röpködtek a kezek, lábak, én meg hetekig képtelen voltam másra gondolni, és azóta is, elő-elő szokott jönni, úgyhogy megértelek. Amúgy a pókokkal ugyanúgy vagyok, mint te (a 2mm alatti picikkel semmi bajom, de egy szongáliai cselőpókkal nem tudom, néztél-e már farkasszemet??? Na attól elfutni sem tudtam, teljesen lemerevedtem...).

De szerintem nincs ebben semmi "beteges", úgy értem, ha nem éri el a félelmed azt a szintet, amikor ellehetetleníti az életedet...

Egyébként az évek előrehaladtával, ahogy az ember minél több mindent megtapasztal, javulhat a dolog - legalábbis nálam jobb lett (gyerek tartott pókot itthon, láttam pár csúnya balesetet élőben, ...)

2011. aug. 17. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

A pokfobia nekem is megvan es eleg durva.Tavaly videken akkora pokot lattam mint eletemben soha,1,5oraig remegett mindenem...eszmeletlenul felek toluk...ilyen rohamot kapok vagy nem is tudom...

17/L

2011. aug. 17. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

úristen, végre valaki. én azt hittem, egyedül vagyok ezzel. meglátok valahol kéz vagy lábnélküli embert, elfog a félelem, hogy velem is ez fog történni, minden bajom van. nem bírom. nagyon rossz.

18L

2011. aug. 17. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Én egyszer még régebben biosz órán felelőtlenül lapoztam a tankönyvet és belefutottam egy pókok szemei "illusztrációba" hát férfi létemre felsikítottam és mindenki tiszta hülyének nézett. MOstmár így vicces visszagondolni de ezzel a láb dologgal jó hogy nem vagyok egyedül :S A Forrest Gump után (azt láttam kb 12 évesen) 1 hónapig a Sin City után 1 hétig egy kórházas látogatásom után pedig 5 napig nem tudtam aludni. Hát egyik csajt mentünk meglátogatni a kórházba és haveromnak mondtam ,hogy annyira parázok az ilyenektől és mondta ,hogy nyugi majd ha lát egyet akkor szól ,hogy ne nézzek oda. És sose felejtem el ,hogy én mentem elöl mert ők lemaradtak egy hosszú folyosó tárult elém és abba pillanatba szembe "jött" (még jó hogy nagyon távolról jött bár az is elég volt) egy öreg akinek , jó nem is mondom inkább. A következő kép pedig ,hogy egy doki meg haverom bámul a képembe mert elájultam :D Életem egyik legsokkolóbb élménye volt azelőtt soha sem ájultam még el. De mit gondolhattak az emberek belép egy idióta és el is ájul :D
2011. aug. 17. 18:14
 8/8 anonim ***** válasza:
Kézlábhiánytól nem félek, de fura érzés rájuk nézni, morbid!
2011. dec. 23. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!