Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha valakinek nem jól működik...

Ha valakinek nem jól működik a pajzsmirigye, azt honnan lehet tudni?

Figyelt kérdés
2009. febr. 25. 14:44
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Például hirtelen sokat fogy, vagy hízik. Volt olyan ismerősöm, aki nagyon hirtelen lefogyott, a szemei meg kigülledtek (bocs, nincs rá jobb szó, de szó szerint majdnem kiestek a szemgödréből, ezt a doki mondta). Az anyósom meg onnan vette észre, hogy meg volt dagadva a pajzsmirigye.
2009. febr. 25. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ugye attól függ... az előző a túltermelés volt.

Ha meg alulműködik, akkor veszettül hízik az illető, és lelassul.

2009. febr. 25. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Alul: alacsony testhő, fázósság, hízékonyság, depresszió, szorongás stb...

Magas: golyva, vékonyság, pajzsmirigy megduzzadása, vérnyomásgondok stb..

2009. febr. 25. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
köszi a gyors válaszokat,nekem akkor valószinűleg alul működik mert gyorsan kevés kajától is csak hízok,és a szorongás is megvan néha
2009. febr. 25. 16:13
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Na ez engem is érdekelne..egy hónap alatt híztam 10kgot,és állandóan álmos vagyok,baromira izzadok,mellette szét fagyok,és az a hülye doki,csak röhög,hogy bebeszélem magamnak...jah!és tele van pattanással a hátam,mellem arcom..ami soha nem volt..
2009. febr. 25. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
98%

Endokrinológus az illetékes doki, hozzá kell egy beutalót kiszuszakolni a háziorvosból, ha a pajzsmirigyetek gyanús.


Amikor én szédülni kezdtem minden ok nélkül, ezzel párhuzamosan rám, aki világ életemben pörögtem olyan életúnt, apatikus lustaság tört, mint soha, megrohamoztam a házidokit, aki azt mondta- szerintem példásan- hogy ez depressziónak néz ki, és tovább küld ugyan a pszichiáterhez, mert antidepi gyógyszerre van szükségem. De szerinte mielőbb csináljunk egy pajzsmirigy ellenőrzést.

Igaza lett.

Ezzel persze nem azt szeretném mondani, hogy mindig a pajzsmirigy a ludas az általunk sorolt tünetekért.:)

2009. febr. 25. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
98%
Nem csak palyzsmirigy problémától lehet hirtelen hízni, hanem pl. mellékvese hormon miatt is (kusing szindróma). El kell menni orvoshoz, a laborvizsgálat sok mindent megmutat.
2009. febr. 26. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
98%
Eléggé nem egyszerű ennek a megállapítása... Engem folyamatosan vizsgáltak, a terhességeim alatt is, mivel dülledt szemem van, szapora szívverésem, vastag nyakam, nagyon gyorsan meghíztam (5 év alatt 40 kg plusz) stb., DE SOHA NEM TALÁLTAK SEMMIT. A TSH-m rendben volt, a nyelésvizsgálat negatív, de a tünetek még mindig megvannak. (Mielőtt valaki Cushing-ozna: ez egy igen ritka betegség, és nincs olyan sokaknak, mint ahányaknak ezt mondják.) Most újra el fogok menni, mert romlott az állapotom...
2009. júl. 27. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!