Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Vékony széklet mindig valami...

Vékony széklet mindig valami súlyos bajra utal?

Figyelt kérdés
Pl. daganatra? Nekem mostnanában délelőtt kb. 3-4x van székletem. Normális színű és állagú, de mondjuk a második, harmadik már vékonyabb. Nem ceruza vékony, de mondjuk egy olyan vastag szövegkiemelő filc vastagságú csak. Nem véres, nem nehéz kinyomni. Sok teát iszom reggeltől, kb. 12-ig már egy ideje.
2011. márc. 31. 10:35
 1/5 anonim ***** válasza:

Én ugy tudom hogy ha noirmálsi a széklet vagy ha akár hasmenős is az ember akkor az még mindig jobb minta székrekedés.Lehet a tea kicsit meglazitja.Nekem doki mondta h a székrekedés veszélyes.A hasmenés inkább más bajra utalhat,lehet idegességtől,táplálkozástól,vagy valami ételallergia esetleg bélgyulladás.(ja és virusos betegség).

Szerintem örülj hogy gyors az anyagcseréd,mert vannak itt olyanok akik több napig nem wc-nek,na az a nem jó.

2011. márc. 31. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Raffi ***** válasza:
Nem hiszem. Inkább nem lehet, hogy kövér vagy, vagy túl sokat eszel?
2011. márc. 31. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
:D Nem vagyok kövér (az kéne még!), nem eszem túl sokat. Nem eszem sok húst, túlnyomó részt zöldséges cuccokat és minden reggel lefőzök egy liter fehér teát. Azt szoktam inni kb. délig. Úgy van ez a háromszori széklet, hogy mondjuk reggel egy otthon és utána még délelőtt kettő a melóhelyen. De nem hasmenés, meg nem kemény széklet. Csak olyan laza és nem túl vastag már a második, harmadik.
2011. márc. 31. 10:56
 4/5 anonim ***** válasza:

Mivel nincs már olyan sok benned ezért egyre vékonyabb.Amúgy a nagy mennyiségü tea tuti hogy lazitja.

Szerintem ne aggodj ez teljesen normális.

2011. márc. 31. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Most elkezdtem keresgélni a fehér teáról (amit én eredetileg azért ittam, mert nagyon kevés a csersav tartalma jobb a gyomromnak). Tök érdekes dolgokat találtam róla. Többek között azt is, hogy segíti az emésztést és a kiválasztást.


"A létező teák között a fehér teában található a legtöbb antioxidáns. Ezek megkötik a szabad gyököket, amelyek a daganatos sejtek kialakulásáért, az öregedésért és fertőzésekért is felelősek.

Rákmegelőző hatású, flavonoid tartalma megakadályozza a sejtburjánzást

Vérnyomáscsökkentő hatású - összetevői elősegítik a vér optimális áramlását

Koleszterincsökkentő -magas cathecin tartalma szabályozza a koleszterin szintet

Teanin és gamma amino vajsav tartalma csökkenti a magas vérnyomást

Szívbarát - felére csökkenti a szívinfarktus kockázatát

Csonterősítő

Antibakteriális és viricid hatású

E vitaminja és kathecinjei lassítják az öregedést,

Kathecinek és poliszacharidok csökkentik a cukorbetegség kialakulásának esélyét, megelőzik a fogszuvasodást

Koffien taralma segíti az emésztést és kiválasztást

Hatékony fogyókúra kísérő, ugyanis csökkenti az éhségérzetet."

2011. márc. 31. 11:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!