Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szabad izomlázra rágyúrni?

Krw kérdése:

Szabad izomlázra rágyúrni?

Figyelt kérdés
nem rég elkezdtem konditerembe járni, és mindennapjaim részévé vált az izomláz. az a kérdésem, hogy nem baj, ha izomlázra gyúrok rá ? lehet ebből a későbbiekben gondom ?
2011. ápr. 2. 16:34
 1/3 Rita Anna válasza:
Szia!Azt nem írtad,hogy milyen gyakran mész.Ha minden nap mész kondizni,de mindig más izomcsoportra gyúrsz,az rendben van.Azt tudnod kell,hogy muszáj az izmoknak regenerálódni,jó ha kihagysz 1 napot a 2 edzés között,ugyanis az izomzat nem abban az időpontban fejlődik,amikor gyúrsz,hanem amikor alszol,pihensz,ezért létfontosságú,hogy kihagyjál 1-1 napot.Nekem személy szerint bevált,ha izomlázra edzettem,de csak ha előtte 1 nap kimaradt,aztán hajrá...Sok sikert!
2011. ápr. 2. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Általában 2 naponta járok, vagy ha kimarad több nap, akkor egymás utáni napokon is megyek. ' alapozó ' edzést végzek, mell, hát, váll, bicepsz, has-t is csinálok minden nap.

köszi a válaszod :)

2011. ápr. 2. 16:43
 3/3 Rita Anna válasza:
Szia,értelek,nem kell megfogadnod,de ajánlom,hogy egy nap egyfajta izomcsoportra eddz.Például,egy nap csak mellre,aztán következő napon mehet a hát,és így tovább.Ez azért jó,mert minden izomcsoport tud pihenni és fejlődni.Van ismerősöm,aki fiatal,fiú,szinte minden nap megy,és ő is mindenre edz,nincs eredménye.Látom,hogy aki a fent leírt módon edz,az 2-3 hónap elteltével látványosan megnövelte az izmait,igaz,hogy fehérjét is szed,de a másik fiú is fogyaszt ilyeneket,eredmény nélkül.Majd gondold meg.Szép napot!
2011. ápr. 2. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!