Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Diane 35? Valaki! (Kérdésed...

Diane 35? Valaki! (Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú. )

Figyelt kérdés

Sziasztok.

16 éves lány vagyok. Pattanásos volt a bőröm és szőrproblémáim is voltak ezért elmentünk anyával endokrinológushoz. Kiderült hogy PCOS-em van.(rengeteg ciszta) Ezt követte a nőgyógyászati vizsgálat. Diane35-öt írtak fel, amit fél évig szedtem. Pattanások elmúltak,a szőröm is kevesebb lett és már csak 1 db cisztám van. A diane helyett most a Jangee-t szedem + még mellette egy másik gyógyszert (amit a magas inzulin szintemre irtak fel).

A kérdésem az lenne: A Diane 16 évesen okozhatott valami károsodást? nagyon oldalon láttam hogy mennyire erős gyógyszer...


2011. ápr. 4. 13:19
 1/3 anonim válasza:
Én 18 éves koromban szedtem Diane 35-öt, ugyanerre a problémára. Most 28 vagyok, nem éreztem káros hatását. Később a Belarát szedtem, a cisztáim elmúltak. Azt azért hozzáteszem, hogy a fogamzásgátló szedése sose volt egészséges.
2011. ápr. 4. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A Diane35 a legerősebb gyógyszer, én Cypromixet szedtem ezekre a gondokra de nem birtam, minden áldott nap fájt a fejem tőle meg egyéb problémák ugyhogy 1 hét után azt mondtam inkább a szőrösödés...


állitólag az ugyanaz mint a Diane!

Én többet egyiket se!!

Mindegyik foggátló káros, még a legkisebb hatóanyagtartalmú is. Ha valaki sok sok éven keresztül szedni, a leánygyermekénél növeli meg bizonyos betegségek kockázatát. KOnkrétan most nő fel az a generáció akiknek az édesanyja szedett fogamzásgátlót és a lányok között nagyon sok a mellrákos.

Ez a fősulin mondta az egyik tanárom. Még kutatják hogy tényleg ez-e a hatása de az biztos hogy jót nem kell várni tőlük!

2011. ápr. 6. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nyilván nem egészséges a tabletta. De ha megfelelően kivizsgáltak, akkor az orvosod mérlegelt, hogy minek van nagyobb kockázata. Ha nem szeded a gyógyszert, vagy annak, ha szeded a gyógyszert.

Egyelőre próbálj meg bízni az orvosodban:)

2011. ápr. 6. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!