Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A kokain okozta függőség...

A kokain okozta függőség mennyire erős más drogok okozta függőséghez képest? (legyen az legális vagy illegális)

Figyelt kérdés
2011. ápr. 10. 14:29
 1/8 anonim ***** válasza:

szerintem a cigarettával, a heroinnal és a metamfetaminnal azonos. de fontos hogy milyen formában van. az elszívás (kokónál crack) és az orrba szippantás az kb egyrangú, az intravénás az viszont már egy sokkal magasabb szint.

(esetleg még a mephedrone-t is idelehet sorolni de az csak most lett illegál és nagyon kísérleti dolog, de én tapasztalatból mondom hogy nagyon kemény az abbahagyása.)


a füvet, az "igazi" ecstasy-t( vagyis mdma) és a legtöbb hallucinogént egy csoportba sorolnám vagyis hogy a függőségi szint jóval ez alatt helyezkedik el és inkább szellemi mint testi de ez is lehet attól még nagyon erős.



még vannak a benzodizepinek és barbiturátok, ezeket az alkohollal sorolnám egy kategóriába hogyha függőségről van szó. ezek a legveszélyesebbek szerintem hiszen gyakori hosszú és nagy dózisú használat után a hirtelen abbahagyás akár halálhoz is vezethet.


kihagytam az inhalánsokat ezek a "szipu" kategóriás drogok. Ezek között elő fordul egészségre egyáltalán nem ártalmas mint a kéjgáz és nagyon ártalmas mint a gyújtógáz ezek is erős testi és lelki függőséget okozhatnak.

2011. ápr. 10. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
A kokain a legveszélyesebb drogok egyike. Erős fiziaki függőséget okoz. A szervezet hamar tolerálja, így az adagot növelni kell ugyanakkora hatáshoz, ez gyakori halálos túladagoláshoz vezet. Becslések szerint 90% a rászokási arány azok között, akik csak egyszer kipróbálják.
2011. ápr. 10. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
de mennyire durva elvonási tünetek vannak ha vénásan használta?
2011. ápr. 10. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

17:37 erős hallucinációk,erős egész testi fájdalmak, testen kívüli élmények, öngyilkossági hajlam, delírium, a test hőháztartása teljesen megőrül stb.


A hosszútávú használók iv használók szerintem ágyban lekötözve vészelik át a nagy részét elvonókon. Ha ezek a tünetek el múlnak akkor is utána nagyon nagy lesz a visszaesés esélye.

2011. ápr. 11. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
hát az durva, csak mert tudok olyanról, aki vénásan lövi, és hát el se tudom képzelni mi lesz vele
2011. ápr. 11. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

14:50 átlehet vészelni de szerintem csak elvonóban. oda meg soha a büdös életbe nem fogod elküldeni. Majd egyszer kórházba kerül mert valaki rosszul ütötte fel a cuccot, vagy összeestek az erei. De az is lehet hogy összetudja szedni magát és rájön hogy csak a cuccnak él és kilábal. Addig jó ez a dolog amíg nem szól bele az ember életébe de utána csupa káosz.

Szerintem legalizálni kéne mindent akkor a függőség nem is de a rossz anyag és a becstelen dílerek legalább eltűnnének, a pénzből meg valami értelmes dolgot lehetne támogatni.

2011. ápr. 11. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
na ez az, és azt képzeld el, lövi magát a srác, közben meg egy állat élsportoló .... elég izgi ellentét, de pedig igaz, csak ő mag asem tudja, hogy meddig tudja ezt így csinálni, mert sokszor kibukik azért, de hát abba hagyni meg nem tudja, olykor megpróbálja, hogy otthon leszokik úgymond, de aztán úgy jön vissza 4 hét után, hog ycsak még jobban lövi magát, szal nem túl sikeres, de amúgy nagyon sjanálom, mert egy haláli értékes, aranyoos srác, de hát mindig az ilyenek vesznek el ... én már attól félek, h egyszer meghal komolyan :((
2011. ápr. 12. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi, de a kokain nem okoz fizikai függőséget.

Csak pszichikait, de azt nagyon!!!!!!!

A többi droggal ellentétben a kokainisták nem az adagot növelik, hanem a bevitel gyakoriságát.

Tehát egy olyan csík amivel elkezdte az illető ugyanúgy hatással van rá később is. 40-60 percenként szippantanak.

Ugyanolyan adagokat csak gyakrabban.

2011. nov. 25. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!