Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Tud az emberek nagy része...

Tud az emberek nagy része szakszerűen elsősegélyt nyújtani?

Figyelt kérdés

Bocsi hogy így tettem fel a kérdést, arra vagyok kíváncsi, hogy TI tudtok - e szakszerűen elsősegélyt nyújtani. Ismeritek ezeket a fogalmakat és alkalmazni is tudjátok őket?

- stabil oldalfekvés

- rautek féle műfogás

- heimlich féle műfogás

- artériás nyomókötés

- vénám nyomókötés

- fedőkötés

- fektetések különböző sérülteknél ( koponyasérülés, hasi sérülés stb. )

- szívmasszázs + lélegeztetés

- tálcafogás

- az égés 9 - es szabálya

Illetve tudjátok - e mit kell tenni áramütésnél, fuldoklásnál, törésnél, ficamnál, mérgezésnél?


2011. ápr. 16. 17:25
 1/2 A kérdező kommentje:
*vénás
2011. ápr. 16. 17:26
 2/2 anonim ***** válasza:

Én igen, olyan helyen dolgoztam, és tanultam, ahol félévenként leadták az anyagot, és vizsgázni kellett belőle, másként nem lehetett a munkát felvenni. Nem kórház volt.

Később más helyen munkahelyi nyomásra elvégeztem még egyszer egy Vöröskeresztes elsősegélynyújtó tanfolyamot.

Elméletben megvan minden, soha nem volt még szükségem rá szerencsére, de el nem tudom képzelni ebben a pillanatban, mit kezdenék ezzel a tudással éles helyzetben.

2011. ápr. 16. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!