Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » 2 napja a végbélnyílásom fáj...

2 napja a végbélnyílásom fáj minden wczés után de kb 2-3 órán át és utána elmulik ma egy kicsit véres is volt. Szétrepedt volna vagy pedig aranyerem van? Aranyér az egyfolytába fájna?

Figyelt kérdés
2009. márc. 5. 15:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Lehet aranyér is, de a leírtakból én inkább végbélrepedésre gondolnék. Az talán még rosszabb, mivel nem tud magától begyógyulni a seb. Ha erről van szó, elsőként próbálkozz valamilyen hámosító kenőccsel, pl. Neogranormon vagy Alzol, ha nem javul, keress fel egy orvost.
2009. márc. 5. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Neogranormon + rostdús étrend. Ha pár nap múlva nem múlik el, akkor viszont irány a doki, mert csak baj lehet belőle.
2009. márc. 5. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Szerintem inkább aranyér. Tapasztalatból mondom.Nagyon jó krémeket és kúpokat lehet kapni. Ajánlanám még a forró fürdőt.
2009. márc. 5. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
az aranyér mitől alakulhatott ki? kívülről lehet érezni ha az van? vagy csak belülről. nagyon félek h mivan lécci írjatok. köszi
2009. márc. 5. 17:02
 5/12 anonim ***** válasza:
Nehéz székeléstől , erölködéstől.Létezik külső és belső aranyér.Egyiksem kellemes.Nekem külső szokott lenni a szülések miatt jött ki. Volt hogy napokig ülni sem tudtam.
2009. márc. 5. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
és nem lehet h csak nagyon szétrepedt? ha elmegyek orvoshoz az ott megfogja nézni vagy tovább küld?
2009. márc. 5. 17:13
 7/12 anonim ***** válasza:

Az aranyérről:


[link]


Az aranyér ellen szuper kúpokat, krémeket lehet kapni, de a rostszegény étrend is lehet okozója. Nekem a dokim azt javasolta, hogy mindennap egyek valami gyümölcsöt, igyak sok folyadékot, valamint rostdús étrend, ami még fontos.

Azt nem tudom, hogy hogy néz ki, mert a sajátomat nem láttam :), de nekem minden wc-zés után vérzett és fájt a fenekem, és még utána is sokszor órákig. Aztán kb 1 hét kúp kúra után elmúlt(én Reapront használtam, az vény nélkül kapható), illetve Neogranormonnal kenegettem, illetve figyeltem a táplálkozásra. Néha megint kicsit kijön, akkor bekenem + egy kúp, meg egy kis gyümölcs, vagy gyümölcslé (én a barackra esküszöm :D), és el is múlik.

2009. márc. 5. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Még annyi, nekem csak megnézte, azt mondta, ha nem múlik el, akkor megyünk tovább... Vannak az elmulasztásra olyan módszerek, hogy "meggyűrűznek", elkötik a bél azon részét, amelyik beteg, aztán lézerrel lehet eltávolítani, az nem tudom, hogy működik, de állítólag az pénzbe kerül.
2009. márc. 5. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
de a székletem nem kemény hanem hígabb és naponta többször kell mennem. és nem szoktam erőlködni.
2009. márc. 5. 17:54
 10/12 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Hát nekem sem kemény volt, hanem híg....szerintem az nem törvényszerű....híg széklettel is lehet simán aranyér, legalábbis nekem volt.
2009. márc. 5. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!