Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mitől viszket a végbélnyílásom...

Mitől viszket a végbélnyílásom? :S

Figyelt kérdés

Mivel én ritkán megyek nagy wcre, kb. heti 1x, gondoltam erre is, lassan már 1 hete nem mentem. De tegnap éjszaka kezdődött a viszketés, kb. félórára rá, miután lezuhanyoztam. Ilyen olcsó tusfürdőt használtam, és kicsit sokat nyomtam a kezembe, valahol azt is olvastam, hogy ettől is lehet.

Férgesség is lehetséges, mert van 1 kutyám, de ő tudtommal nem férges, mivel mindig kap féreghajtót.

Van aranyerem, de az már régóta van, vagyis csak egy "kinövés", de a doki aztmondta, hogy amíg nem vérzik, addig hagyjuk békén, mivel a krém nem vitte le.

Jaaa és tegnap egész nap egy nagyon-nagyon kényelmetlen tangában votlam, eléggé súrolt, nem is tudom, eddig hogy tudtam hordani, és csak fürdésnél tudtam levenni magamról.

Valaki esetleg tudna segíteni, hogy akkor most mi lehet? Dokihoz csak hétfőn tudok menni, de ez a viszketés éjszaka nagyon zavaró:(


2011. okt. 21. 22:56
 1/9 anonim ***** válasza:

Valószínű az aranyered. Holnap menj patikába és kérj rá valamilyen krémet, attól még nem árt ha elmész majd orvoshoz, akkor mindenképp ha nem javul a helyzet.


[link]

2011. okt. 21. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Heti egyszer xarsz?? Az elég durva, mióta ilyen lassú az anyagcseréd? Naponta eszel? Már csak emiatt is orvoshoz kéne menni, mert biztosan nem normális.
2011. okt. 21. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Kb. 3 hónapja megyek heti 1x, de mivel leszoktam a cigiről, a doki szerint attól kell keveset mennem:S
2011. okt. 21. 23:11
 4/9 anonim ***** válasza:

Hát...

Iszol eleget, mert az is befolyásolhatja? Éhgyomorra igyál reggelente Salvus vizet, a magas szulfid tartalmú vizek segítik majd fokozni az anyagcseréd, lenmag vízzel.

Mert a székrekedés miatt is kijöhet az aranyerd.


És azért nézesd meg a pajzsmirigyed.

2011. okt. 21. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

szerinnem a beledben elszaporodtak a gombák! heti egyszer jézusom.....

bélflóra regenerálót kellene szedned!

2011. okt. 21. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Bár még mindig nem nyugodtam meg, hogy nem-e férgesség.. Már ittam egy csomó forró tejet, meg uborkalevet, mert elvileg azoktól lehet wc-re menni, de semmi:s Meg akartam volna nézni a székletemet:S

Na mindegy..megint egy jókis vakarózós éjszaka:S

2011. okt. 22. 00:28
 7/9 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom, én jó sok éve naponta, vagy kétnaponta járkálok WC-re, azóta nincs olyan, hogy gyomorrontás, max. hasmenés, de orvoshoz már szinte soha nem mék el vele. Nagy ritkán van, hogy 3. nap után kell mennem, de olyankor érzem, hogy már jó kemény (magyarul nehéz kinyomni, fájdalmas). Ja és én úgy szoktattam meg a szervezetemmel, hogy közvetlen fürdés előtt kell mennem mindig, szóval még csak nem is hordozom magamon azt az érzést WC után. Sztem szokjál rá te is erre, hogy hogyan azt nem tudom, de mindenképpen megéri.
2011. okt. 22. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A férgesség nagyon nem valószínű, gondolom kezet szoktál mosni azután, hogy felszeded a kutyapiszkot, és végbélnél viszketést súlyos fertőzésnél szokott okozni csak.

Ha ezelőtt látványos fogyáson mentél volna keresztül indokolatlanul akkor lenne rá esély, de amúgy szinte kizárt.

2011. okt. 22. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

A kutyapiszkot külön 2 lapáttal szedem fel a kertből, nem is kézzel:)

Csak belül viszket és olyan érzés, mintha mozogna valami..de remélem tényleg nem attól van. Eléggé hipochonder vagyok és lehet már csak beképzelem ezeket:S Főleg miután elég érdekes álmaim voltak éjszaka a férgekkel..:S

Köszi a válaszokat amúgy:))

2011. okt. 22. 17:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!