Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Komolyabb bajom lehet? (Kérdés...

Komolyabb bajom lehet? (Kérdésem kissé összetett)

Figyelt kérdés

20 éves lány vagyok és 5 éve dohányzom, rossz az állóképességem, gyenge a fizikumom és ezen kívül elég görnyedt a tartásom is.

Ezek fontos infók, de kérlek, ne kizárólag ezekben keressétek a hibát.


Hamarosan napi 12 órát fogok dolgozni váltott (éjszaka, nappal) műszakaban.


A problémám: Néha nehezen kapok levegőt és/vagy szúr a szívem tájéka. Gyakran beszorul a levegőm, azonban a legirritálóbb a nehéz légzés. Most is mély levegőket veszek, de egyszerűen nem elég. (Nem rohamszerű, nem vagyok ideges, nem kapkodom a levegőt, egyszerűen csak nehezen megy, kevés a beszívott levegő úgy is, hogy kiállok a szabad levegőre. )

A stresszre is gondoltam, de kifejezetten jó passzban vagyok mostanában, nem ez lehet a háttérben.


Pár kérdésem ehhez kapcsolódik:


Hogyan lehet javítani a testtartáson?

Állhat-e valamilyen szervi megbetegedés vagy komolyabb baj a nehéz légvétel mögött?

Mit tehetnék abban a pillanatban, amikor rám tör? Igyak vizet? Tornázzak? Tanácstalan vagyok.


A következő kérdéseim a munkával kapcsolatos:


Hogyan lehet javítani az állóképességemen?

Van-e valami praktika arra, hogy fizikailag bírjam a terhelést? (Étrend, vitaminok, valamilyen mozgásforma, nem tudom)


Tudom,hogy egyszerre egy kérdést szoktak feltenni, de én ezekre mint tudni szeretném a választ és inkább egy kérdésbe sűrítettem. Remélem hasznos válaszokat kapok, melyeket előre is köszönök!


(A dohányzásról le szeretnék szokni, aki ezt tanácsolná, annak is köszönöm, de tervebe van véve és lehet, hogy mégsem az okozza a problémám. Természetesen el fogok menni orvoshoz is, de egyszerűen nincs rá egyelőre időm.)


2011. ápr. 24. 21:08
 1/9 anonim ***** válasza:
első körben: irány a háziorvos...valószínűleg ortopédiára, vérvételre és pulmonológiára ad majd beutalót
2011. ápr. 24. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, el fogok menni a házi orvosomhoz, csak az a problémám, hogy legalább egy hónap, mire el tudok menni, mivel hét közben dolgozom, hétvégén nem rendel, ráadásul 30 kilóméterre van.
2011. ápr. 24. 21:17
 3/9 anonim válasza:

Nem vagy icipicit hipohonder? :)


Az állóképesség javítására szerintem remek a futás. A nehézlégzés mögött állhat szervi probléma, de nem feltétlenül ez a baj szerintem. Nekem is ilyen tüneteim, egy ideig sokat foglalkoztam velük, nem dohányzok, bár kicsit hipohonder vagyok :). Én azt tudom tanácsolni, hogy kicsit próbálj meg kevesebbet gondolni ezekre a dolgokra, a testtartásodon tudsz változtatni, ha akarsz, ha más nem, könyv a fejre...


Orvoshoz azonban menj el, ezek csak tippek, de igazából ő tudna neked biztosat mondani:)

2011. ápr. 24. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:

*a 21:23-as vagyok


Próbálj meg úszni is, az is jó a tüdőkapacitás növelésére. :)

2011. ápr. 24. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

A válasz írója 95%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 21:23


Lehet, hogy túldramatizálom, de már sokadjára jön elő, ezért gondoltam hátha valakinek van hasonló tapasztalata.


Köszönöm a választ! :)

2011. ápr. 24. 21:27
 6/9 anonim válasza:

* az előző kettő vagyok :D


az úszás a testtartást is javítja, nagyon hasznos:)

2011. ápr. 24. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy rengeteg dolgot tehetnék ezügyben, de egyszerűen nem érek rá elmenni egy uszodába. Pláne, hogy egy faluban élek, nagyon messze lenne és csak hétvégén van rá időm, amikor pedig mosni kell, főzni kell, takarítani kell..

áhh, hagyjuk :D

2011. ápr. 24. 21:32
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha a nehéz légzés olyan, mintha a normális lélegzéssel nem jutna elég levegő a tüdődbe, és úgy éreznéd, hogy a nagy levegővel ki kell feszítened a tüdőd, az valószínűleg stressz miatt, pszichés alapon van. Nekem is volt, meg ismerősnek is, elmúlt magától, de néha még előjön. Azért menj el orvoshoz.
2011. ápr. 24. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

1. lépés - háziorvos, minden panaszod úgy mondd el, ahogy itt leírtad.

2. lépés - szokj le! Tudom, hogy egyszerű mondani. Egy barátom is sokáig dohányzott, de sikerült leszonia, amikor elvittem egy boncolásra. Egy olyan ember tüdejét nézte meg, aki egész életében dohányzott. Egy szó nem kellett több: elrettent a dohányzástól. Azóta nem cigizik.(mellesleg a nikotin radioaktív folyamatokat is indít a tüdőben, ami 1 szál cigi után is jelentkezni fog, és egész életedben megmarad. Amikor ezt a matektanárom megtudta, szintén leszokott)

3. lépés - Keress valami sportot, mozgást. Nem csak az úszás tud segíteni. Bármi másra gondolhatsz, (kocogás, gimnasztika, stb...) lényeg a mozgás. Sokan el sem tudják képzeni, hogy a mozgás milyen sokat segít. Az egyetlen igazi gyógyszer. Bármit mondanak, ne higgy a "helyes étrendnek". Nem fogsz tőle sem lefogyni, sem az állóképességet nem javítja. Amíg nem szánod magad rá, hogy mozogj, addig jobb ha csak reménykedsz a javulásban. A gyógyulás sokszor csak akaraton múlik.

2011. máj. 6. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!