Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A benőtt köröm lézeres műtétjé...

A benőtt köröm lézeres műtétjéről mik a tapasztalataitok? Tényleg nem nő vissza, ha a körömágy egy részét is 'kivágják'? Érdelene az is, hogy valóban gyorsan gyógyul? Mennyi idő múlva lehet pl kilakkozni a körmöt és szandált húzni?

Figyelt kérdés

Ma voltam vizsgálaton, és ezt javasolta az orvos, mindkét nagylábujjam mindkét felére... Rengeteget szenvedtem a benőtt körmeim miatt az elmúlt években, de most szántam csak rá magamat, hogy elmenjek orvoshoz. Most nem gyulladt, de ha sokat gyalogolok, akkor könnyen begyullad, és jópár napig tart, mire lemegy róla a gyulladás. A doki szerint az a baj, hogy nagyon szélesek és nagyon iveltek a körmeim, a két széle nagyon lefelé görbül.


Aki járt már hasonló cipőben, érdekelnének a tapasztalatok, mert nagyon félek a műtéttől!

Előre is köszönöm a válaszokat!


2011. ápr. 27. 04:20
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én tavaly nyáron szántam rá magam elöször a pénz tartott vissza mert nem olcsó.De meg érte és azota sem fáj,és akkor sem fájt.Kaptam két szurit a lábam ujába,és elkezdte lézerel csinálni nézhettem volna de nem mertem.Nem fájt utána kötözni kellett ugy 2 hétig és viz nem érhetett hozzá.Nekem egyszerre csak az eggyik lábam csinálta meg,és igen ugy hogy levágott egy részt a ujjamból meg a körömböl is ahogy égett nagyon büdi volt.Ne félj mert ezzel többet nem lesz gondod..
2011. ápr. 27. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Üdv.Nekem is el kellene menni,de félek tőle.:)

Fájt egyébként?Mennyi ideig tartott kb?

Cipőt gondolom nem hordhatsz utána.Sajnos én fizikai munkát végzek,így akkor gondolom el kell mennem táppénzre,mert a munkavédelmi bakancs viselése nem engedett utána.Jól gondolom?Szerinted ez megoldható egyébként,ha maszeknál csináltatom is?

Egy lábujj mennyibe kerül durván?

2011. máj. 1. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nekem egy műkörmös baráti barátnőm vágta ki a benőtt körmöm, és két nap múlva már nyoma sem volt a sebnek, amit a benőtt köröm szúrása okozott, ellenben a sebész késének. A műkörmösök általában benőtt köröm kivágását is vállalják, de azért kérdezd meg.

42/f.

2011. máj. 1. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
ÁÁÁ.Jobban bíznék én az orvosban.Nem szeretnék kozmetikus előtt becsinálni.:)Már ha hozzáérek is fáj,nem hogy ha kivágja egy számomra kevésbé hozzá értő egyén(jobban bízok a dokiban na)
2011. máj. 1. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Hát, az én körmömön műkörmös nem tud segiteni, mert eleve rossz a formája, és hiába 'növesztettem ki', igy is belevág a bőrömbe, főleg ha sokat megyek. Én rászántam magam a lézeres dologra (ebben sokat segit az első válaszadó pozitiv tapasztalata), holnapra van az időpontom. Még mindig nagyon félek tőle, főleg az injekcióktól, azt mondják az a legrosszabb. A lényeg, hogy hamar gyógyuljon meg, és elfelejthessem. Majd megirom a tapasztalatokat! :)
2011. máj. 2. 22:49
 6/8 tulipanbaba válasza:

Nos, mik a tapasztalatok?

Rendbe jött a körmöd?

Érdekelne a válasz, mert hasonló cipőben járok...

2013. febr. 2. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
sziasztok! nekem ma volt ilyen műtétem, és teljesen fájdalommentes volt, még az érzéstelenítő injekció beszúrása sem volt vészes. :) ha tudom, hogy ilyen fájdalommentes a műtét sokkal előbb elmegyek. most hogy kiment az érzéstelenítő kicsit fáj, de nem vészes.:)
2013. febr. 22. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 tulipanbaba válasza:

Aki megcsináltatta a lézeres műtétet, melyik dokinál járt? Tudnátok küldeni elérhetőséget?

Köszönöm :)

2013. márc. 19. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!