Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Egy óriási pattanás van...

Egy óriási pattanás van növekvőbe a szemöldököm felett. Valami gyógymód rá, hogy legalább ne fájjon?

Figyelt kérdés

Pár napja nőtt oda, próbáltam nyomni, de igazából akkora, hogy azt sem tudom, melyik pórusból fog kijönni. Semmi fehér nincs, csak egy nagy csomó, szóval még nincs beérve. A nyomogatással annyit értem el, hogy mégnagyobb lett, feszül nagyon és fáj is. Ráadásdul alá is egy kicsivel nőtt egy kisebb de az is legalább annyira fáj. A nagyobbik átmérője több mint 1cm...Nem értem amúgy ilyen igazi pattanásom még kb.sosem volt csak miteszerek, úgyhogy nem tudom mit tegyek. Érleljem be pl paradicsommal, vagy próbáljam meg esetleg elmúlasztani? 2 hét múlva tábor, nem akarok ocsmányul festeni.

Előre is kösz a segítséget!

18/L


2011. máj. 1. 12:25
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ne piszkáld, ne nyomkodd, mert pont a táborra lesz csúnya heges. :(

Ha a nap is megcsípi a bőröd, csúnya folt maradhat a helyén.


Kend be szappannal, fogkrémmel, vagy direkt pattanásra kitalált cuccokkal, hogy kisebb legyen és leszáradjon.

2011. máj. 1. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy gyulladt pattanás, nem is biztos, hogy meg fog érni. Majd szépen lelohad. Főzz kamillateát, hűtsd ki, márts bele egy vattapamacsot és borogasd. Ez gyulladáscsökkentő, hamarabb eltűnik. Vagy nagyon jó rá az aloe vera is. Ha van otthon, akkor levágsz egy darabkát a leveléből, és a benne lévő ragacsos levet kinyomkodod és a pattanásra kened. Ez is csökkenti a gyulladást és a duzzanatot. Naponta 3-4 alkalommal kenegesd, de tényleg jó a kamilla is.
2011. máj. 1. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk az ebrimycin gél , vagy a neogranormon vált be ilyenkor.

Ne nyomkodd, mert tényleg még csunyább lesz.

2011. máj. 1. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Szerintem ilyen krémek nincsenek itthon, és aloe vera sem. majd megpróbálom aloe verás krémmel, hátha az segít. most főztem kamillateát, de nincs itthon egész virág fej, csak liptonos piramisos filter, talán az is jó lesz.

Köszi a válaszokat. Szerintem itt a fogrém nem segít, majd ha egy kicsit lejjebb lohadt.:)

2011. máj. 1. 13:04
 5/10 anonim ***** válasza:
levendula olajad sincs otthon?
2011. máj. 1. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

nincs, csak levendulás tusfürdő, de az nme hiszem, hogy sokat tartalmaz:D

a kamilla segített egy kicsit, most raktam rá a második borogatást, az első olyan 15 percig volt rajta.

Már nem veszül, úgyhogy javulgat.

2011. máj. 1. 18:23
 7/10 A kérdező kommentje:
*feszül
2011. máj. 1. 18:23
 8/10 A kérdező kommentje:

mára teljesen elmúlt, csak 2 napig kamilláztam, de nem piszkáltam. Egy kicsit hámlik a helyén, mert ugy a bőr megvolt feszülve, most pedig összehúzódott, de egy kis krémmel elintézhető, úgyhogy ma már felcsatol fufruval voltam, sőt tegnap is:D

Köszönöm szépen mégegyszer a segítséget, nem hittem, hogy ilyen gyorsan elmúlik..!!:))

2011. máj. 5. 12:29
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
2 hét? Nem tudom én ha valami fontosra megyek 5-6 nappal előtte szétnyomkodom az arcom a legkisebbet is és addigra meggyógyul, mivel nekem sűrűbben vannak, most vagy én regenerálódok gyorsan vagy ti tulajdonítotok túl nagy hatalmak a pattanásoknak szerintem ha sikerül egy ilyen pattanást kinyomni pár napon belül simán begyógyul 2 hét alatt, és ez nem konkrétan erre a kérdésre vonatkozik mivel már több, mint 1 éve volt:D De nálam ez így működik 1 hét alatt max szépen meggyógyul, persze az ilyen elsebesedő, szétnyomod körömmel az van másfél-két hét mire gyógyul.
2012. dec. 30. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
igen, nélam ezeknek a nagyoknak az lesz a vége, hogy besebesedík, nő rá egy nagy var, de van hogy még a var alatt is van kinyomni való. de azóta már ügyesedem, nem csinálok ilyen nagy hegeket :) :D
2012. dec. 30. 01:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!