Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A gyermekem hiperaktív, de...

A gyermekem hiperaktív, de nem kapok rá megfelelő gyógyszert?

Figyelt kérdés

Előrebocsájtom, NEM VAGYOK DROGOS.

A kisfiam hiperaktív és figyelem zavaros, de az orvos nem hajlandó felírni neki a megfelelő gyógyszert. Persze én is azt mondanám, hogy ha nincs erre gyógymód, hát nincs, de nem így van! A nővérem amerikában él, és egy Adderall nevű gyógszert adott, azt mondta, hogy ő az ottani fekete piacon vásárolta, ugyanis ez a gyógyszer ott is szigorúan vény köteles, mivel drognak minősül. Persze nővéremet nagyon leszídtam, mert ez a mi családunkban nem szokás, a gyógyszert vissza is akartam adni neki, viszont utána nézetett velem, hogy tényleg a fiam betegségére való. Hónapokig rágódtam, mert nem mertem beadni a fiamnak a gyógyszert, de félévkor behívtak az iskolába, hogy szerintük speciális iskolába kéne iratnom a fiam, mert nem tud haladni a többiekkel, most lesz másodikos. Akkor beadtam neki a gyógyszert, és amíg el nem fogyott szedtük, a tanulmányai is javultak, és egész más volt az életünk. Elfogyott a gyógyszer utána néztem, h. M.o-n is van ilyen, csak Ritalin néven, elmondtam mindent a kicsi pszicjiáterének, de azt mondta, h az én fiam nem ebbe a kórképbe sorolható, és az, h az Adderall hatott, csak azért volt, mert én hittem benne.

Én már egyik bogyóban sem hiszek, amit felírnak, és szedetek a gyerekemmel, az Adderall-ban sem hittem, de egyszerűen kiszúrta a szemem a javulás. Most már 1 hónapja nem szedi, és minden teljesen lyan, mint régen, még jó, hogy vége az iskola évnek.:(

Mit tehetnék? Nővéremet felhívtam már, de azt mondta ő sem tud most szerezni, én is kutakodtam, h illegálisan lehet e szerezni, de nem igazán mozgok ilyen körökben, szóval nem találtam semmit.

Felhívtam más pszichiátereket, de ők is azt mondták, h a fiam kórképére nem írhatják ki ezt a gyógyszert, persze, ha átmegyünk hozzájuk, akkor megoldják, de a fiam már szereti a mostani pszichiáterünket.

Annyira elkeserít, hogy ilyen patt helyzetbe kerültem. :(

Ha vki tud segíteni, írjon!


2011. máj. 3. 13:07
1 2
 11/11 anonim válasza:

Szerintem jól döntöttél, nem az orvosoknak és a hozzászólóknak kell majd együtt élniük a gyerekeddel,ők könnyen ítélkeznek!Én örültem volna az ilyen segítségnek és egy ilyen bátor anyának:)


[link]

2016. jan. 20. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!