Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A gyermekem hiperaktív, de...

A gyermekem hiperaktív, de nem kapok rá megfelelő gyógyszert?

Figyelt kérdés

Előrebocsájtom, NEM VAGYOK DROGOS.

A kisfiam hiperaktív és figyelem zavaros, de az orvos nem hajlandó felírni neki a megfelelő gyógyszert. Persze én is azt mondanám, hogy ha nincs erre gyógymód, hát nincs, de nem így van! A nővérem amerikában él, és egy Adderall nevű gyógszert adott, azt mondta, hogy ő az ottani fekete piacon vásárolta, ugyanis ez a gyógyszer ott is szigorúan vény köteles, mivel drognak minősül. Persze nővéremet nagyon leszídtam, mert ez a mi családunkban nem szokás, a gyógyszert vissza is akartam adni neki, viszont utána nézetett velem, hogy tényleg a fiam betegségére való. Hónapokig rágódtam, mert nem mertem beadni a fiamnak a gyógyszert, de félévkor behívtak az iskolába, hogy szerintük speciális iskolába kéne iratnom a fiam, mert nem tud haladni a többiekkel, most lesz másodikos. Akkor beadtam neki a gyógyszert, és amíg el nem fogyott szedtük, a tanulmányai is javultak, és egész más volt az életünk. Elfogyott a gyógyszer utána néztem, h. M.o-n is van ilyen, csak Ritalin néven, elmondtam mindent a kicsi pszicjiáterének, de azt mondta, h az én fiam nem ebbe a kórképbe sorolható, és az, h az Adderall hatott, csak azért volt, mert én hittem benne.

Én már egyik bogyóban sem hiszek, amit felírnak, és szedetek a gyerekemmel, az Adderall-ban sem hittem, de egyszerűen kiszúrta a szemem a javulás. Most már 1 hónapja nem szedi, és minden teljesen lyan, mint régen, még jó, hogy vége az iskola évnek.:(

Mit tehetnék? Nővéremet felhívtam már, de azt mondta ő sem tud most szerezni, én is kutakodtam, h illegálisan lehet e szerezni, de nem igazán mozgok ilyen körökben, szóval nem találtam semmit.

Felhívtam más pszichiátereket, de ők is azt mondták, h a fiam kórképére nem írhatják ki ezt a gyógyszert, persze, ha átmegyünk hozzájuk, akkor megoldják, de a fiam már szereti a mostani pszichiáterünket.

Annyira elkeserít, hogy ilyen patt helyzetbe kerültem. :(

Ha vki tud segíteni, írjon!


2011. máj. 3. 13:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Hát én elsőre azt írom,hogy nagy felelőtlenség egy illegális gyógyszert adni a gyereknek amit nem az orvosok írtak fel..Tudod azért az orvosok tanultak éveken át,és biztos vagyok benne,hogy sokat tudnak erről a betegségről ha erre mentek rá..Nagyon nagy felelőtlenség volt a részedről,mert bár te úgy láttad,hogy javult a fiad állapota,de az eszedbe sem jutott,hogy a legtöbb esetben amikor egy gyerek teljesen idegen úgy gyógyszert kap az elején mindig másképp reagál rá..Lehet,hogy most jól reagált rá,de lehet,hogy a további szedésével sokkal többet ártasz neki..Ha az orvos szerint nem írható ki ilyen gyógyszer akkor biztos van annak oka,hogy miért nem.. Ha nem vagy elégedett a jelenlegi orvossal,mert szerinted nem megfelelően kezelik a fiad,akkor nem idegen gyógyszerekkel kell kísérletezned,hanem egy sokkal jobb orvost kell keresned..Addig kell keresni,menni egy másik orvoshoz,amíg a legjobbat ki nem fogtad..Én így segítenék a fiamon,és nem úgy,hogy illegális gyógyszerekkel tömöm aminek a hosszabb távú következményeiről fogalmam sincs..
2011. máj. 3. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
38%

Soha, de soha nem adnék a gyerekemnek feketepiacon beszerzett gyógyszert!

Egyébként általában nem a hiperaktív gyerekekkel van a gond,hanem a szüleikkel. Nem képesek elfogadni,hogy a gyerekük az és egy speciális iskolában jobban haladnának, fejlődnének!

Vidd el a gyereket neki megfelelő iskolába és ott is szépen fog fejlődni mindenféle sz@r gyógyszer nélkül.

2011. máj. 3. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

A legnagyobb baj, ha a gyerekek szülei analfabéták, és max. a nők lapja színvonalú újságokkal képesek megbírkózni.

Mivel ápolónő vagyok, értem az orvosi latint is, és az élettant/kórtant elég jól ismerem. Utánanéztem a gyógszernek, és mint írtam, én sem akartam alkalmazni jó darabig. Nem 1-2 napig szedte, hanem 1 hónapig. És ez a gyógyszer külföldön, és mint írtam M.o.-n is sikeresen alkalmazott gyógyszer. Mint ápolónő már nagyon rég rájöttem, hogy egy ember szava, attól, hogy Dr. van a neve előtt nem szent, hanem csak egy ember. Aki ugyanúgy téved, mint te vagy én.

Köszönöm a rendkívül intelligens tanácsokat.

2011. máj. 3. 13:42
 4/11 A kérdező kommentje:
Annyit még megjegyeznék, hogy a pszichiáter sem akarja speciális iskolába küldeni a fiam, mert szerinte kinövi. Tegyük fel, hogy 12-3 azaz a pubertáskor kezdetére kinövi, addigra pedig bezárul előtte a felső oktatás, a mostani tünetei miatt leromló jegyek miatt. Előbb olvassatok utána az ADHD-nak és utána oktassatok ki.
2011. máj. 3. 13:45
 5/11 anonim ***** válasza:

" A legnagyobb baj, ha a gyerekek szülei analfabéták, és max. a nők lapja színvonalú újságokkal képesek megbírkózni."

Te analfabétának nevezel?? szerinted én nők lapját olvasgatok..

Én azt nem értem,hogy ha ilyen nagyokos vagy minek teszel fel kérdést..

Csak megjegyzem külföldön élek,és ápolónőként dolgozom én is..(ezek szerint te is egy kalap alá vetted magad)

Ha meg ápolónő vagy akkor meg főleg nagy felelőtlenségnek tartom,hogy illegális gyógyszerekkel tömöd a fiad..

De te vagy az okos ápolónő..Mindenki más csak analfabéta..Tudod nekem teljesen mindegy hogy mivel teszed tönkre a fiadat...nem én fogok később sírni..

Mellesleg a kérdést is teljesen felesleges volt kiírni...hiszen te zseni vagy..miért nem csinálod azt ami a kis fejedben kipattant? Vegyél továbbra is illegális gyógyszereket,tömd ezerrel,és harcolj,hogy a te gyereked ugyanolyan normális mint azok akik nem hiperaktívak..

Nem kell reagálnod,mert többé nem reagálok egy ilyennek aki szerint mindenki analfabéta...

39/ ápolónő

2011. máj. 3. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
72%

"Mint ápolónő már nagyon rég rájöttem, hogy egy ember szava, attól, hogy Dr. van a neve előtt nem szent, hanem csak egy ember"

Ha szerinted az orvos téved, akkor az a megoldás, hogy keresel egy másik orvost.

2011. máj. 3. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
2. vagyok! Én sem analfabéta vagyok, hanem tanár. És volt szerencsém hiperaktív gyereket tanítani. Mindenki szenvedett. Ő is, a többiek is, én is,mert én nem erre vagyok "kiképezve"! És miért? Az értetlen, analfabéta szülő miatt, aki azt hiszi,hogy hiperaktivitás lepra és nem képes elfogadni. Inkább szenvedjen meg bukdácsoljon a gyerek. És ilyenkor jön az,hogy teletömi mindenféle szir-szar gyógyszerre, mert azt hiszi,hogy ápolónőként ért hozzá!
2011. máj. 3. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
48%

Kedves kérdező.

Nagyon nagyon gondolkodj el magadon! Az ilyenek miatt van az, hogy normálisan gondolkodó orvosok, akik nem akarnak mindenáron gyógyszert adni a betegnek mivel tisztában vannak azok veszélyességével, rá vannak kényszerítve arra hogy mégis gyógyszert adjanak.

Szerinted miért nem javasolta a gyógyszert? Ez a gyógyszer, illetve a hatóanyaga olyan tudat módosító szer, aminek szedését követően több fiatal öngyilkosságot követ el, kiugrik a tizedikről, vagy vonat alá ugrik.... Ezt akarod elérni a fiadnál???!!!

Ajánlok egy barátságosabb megoldást, bár nem nagyon hiszem, hogy te, aki ápolónő vagy ki is próbálod a fiadon. Egyre többen tudják már, hogy a hiperaktivitás nem betegség, hanem egy hiány-állapot. A gyerekek nagyon sok cukros ételt esznek, ezért a szervezetükből gyorsan kiürül az a vitamin, ami a cukor feldolgozásához szükséges. A B1 vitaminról van szó, lehet ezt pótolni. Egy 8-10 éves gyereknek akár 500mg-os adag is adható, akár naponta többször is. A szülőnek kell kitapasztalnia hogy mennyi az a mennyiség, amire szükség lehet. Csak egy valamire kell odafigyelni, hogy amíg B1-et szed a gyermek, legalább kétszer annyi C-vitamint is kapjon, különben csak az étvágya nő, a viselkedése nem javul. A legjobb megoldás, ha a nagyobb dózis B1 mellé multivitaminból is szed egy erősebbet a srác. És itt nem a Centrumra gondolok.

Sok sikert, és ne mérgezd drogokkal a fiadat.

2011. máj. 3. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező !


A most 20 éves lányom is hiperaktiv volt van és lesz is.A bölcsődében megverték, /a dadus/ az óvodában az óvónő/elárulták a másik óvónénik/,iskolába került fél év után eltanácsolta az oszifő mert hamarabb megcsinálta a feladott oldalt/szerinte nem figyelt stb/ elvittem alapítványi iskolába ott 2 évet járt,kérték hozzuk el.

Nálunk az volt a probléma mindketten éjt nappallá téve dolgoztunk /a mai világban ez a divat/ a gyerekre nem volt időnk.Az ilyen gyerekkel sokkal többet kell foglalkozni, beszélgetni,beíratni olyan helyre ami leköti az Ő kis energiáját.Had tombolja ki,fárassza le Magát az a gyerek és higgye el nem lesz semmi gond.A gyógyszert én is kiakartam próbálni, neki fel is írtak valamilyen szert de az Apja hallani sem akart róla /ő orvosok mellett dolgozott,tudja mi fán terem/ a mai napi ha lehet patika ellenes.

Ki létszámu iskolába akartam elsőbe íratni nem engedték mert leromlik,pedig az lett volna a jó 1-2 évig.A mai napig egy izgága,hanyag és felelőtlen egyén. Jó lett volna akkor ha jobban oda tudtunk volna figyelni rá.

Tehát több időt kellene törődni vele.Tudom milyen áldozatos embert kíván az ápolónő szakma de a gyerekére is legyen ideje.Tudom nehéz de nehéz a gyermek nevelése is.


Elgondolkodtunk azon hol rontottuk el

2012. márc. 10. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Úristen, ekkora ostoba h*lyeséget nyomasson valaki, és még megfejeli azzal ennek tetejében, miután kap 2 objektív véleményt, hogy az átlag szülő h*lye.


Ezért utálom az embereket, mikor a legnagyobb birkák és nem látják a fától az erdőt, majd ha segíteni próbálsz és piciny nézőpontjával ellentétes, mert nem a legkényelmesebb út a jó út, csak neki roppant kényelmes lenne drogot nyomatni a gyerekbe, és ez közli, hogy az emberek hülyék.. komolyan mondom, ezért tartunk itt, ahol..


Sajnálom a gyereket, tipikusan olyan ember, akik a lehetséges opciókból a legrosszabbat választja, ráadásul még azt hiszi, hoyg ezért okos is és mindenki más hülye. ( taps) Most komolyan, FEKETE PIAC-ról egy gyereknek gyógyszert?

És az ilyenek gyereket szülnek.... :( szomorú

2015. dec. 5. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!