Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Arckoponyacsont törés után,...

Arckoponyacsont törés után, lesz e olyan stabil az arccsont szerkezete?

Figyelt kérdés

Január 19edikén műtöttek arccsont töréssel, és emelték vissza a csontot a helyére, pontosabban a szemem alatti résznél volt ablakos törés amit visszaemeltek a helyére, de műtét után is maradt egy kisebb lépcső plusz az arcüregem is tört vagy repedt azt nem tudom pontosan de egy picit beljebb van mint a másik ha jobban megnézem nem kerekedik ki annyira, de az lehet régen is így volt! A járom csontom nem sérült szerencsére!

A főbb kérdés az lenne, hogy mennyire stabilan tud összeforrni az arccsont és edzhetek e tovább!(Thai Box)

Orvos azt mondta 8hét a gyógyulás és edzhetek, most már lassan a 4hónap is eltelt, de még mindig elég érzékeny és zsibbad meg fonák érzet... ugye az idegek miatt!

Mit gondoltok, edzhetek?

Válaszokat előre is köszi!


2011. máj. 5. 19:14
 1/3 anonim ***** válasza:
Edzeni edzhetsz, mármint fizikai megterhelésnek teheted a szervezetedet de párban élesben egymásnak azt szerintem csak egy orvos tudná megmondani, meglehet a csont az tökéletesen összefort, sőt, lehet hogy még erősebb is lesz mint volt de az érzékeny zsibbadós érzés az lehet hogy az idegek miatt van, attól nem fog újra összetörni az a csont, 4 hónap alatt több mint valószínű hogy teljesen összefort, én azt mondom hogy nyugodtan mennyél és beszéld meg velük hogy legyen kiméletesek hozzád még az elején ha fejütésekről van szó, de ha nem javul vagy romlik keres fel egy orvost mert akkor lehet hogy valami nincs rendben odabent!
2011. máj. 5. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, tulajdonképp engem az nem zavar, hogy zsibbad, meg kellemetlenebb érzés ha oda csapnak, engem az érdekel főleg hogy a csont szerkezet ahol összeforrt mennyire stabil, tehát nem olyan hogy össze össze van forrva, de ha kapok egyet oda már szét is esik vagy eltörik újra. Tudom, van a mondás hogyha eltörik valamid és összeforr ott erősebb lesz, csak itt azért tartok ettől hogy nem mert nagyon vékony csontok és ugye ablakos törésem volt és hiába emelték vissza egy kis lépcső maradt és aztán forrt össze... tehát a csont megtalálja e azt az utat még ilyen kis lépcső esetén is hogy a lehető legjobban össze forr, vagy esetleg van e rá esély hogy kevésbé lesz strapabíró! :\ Lehet az lesz a legjobb ha háziorvosomtól kérek egy beutalót CTre...
2011. máj. 5. 22:17
 3/3 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, végül is igen, csak egy orvos a megfelelő vizsgálatokkal tudja neked 100%-osra megmondani hogy mi a helyzet, de én szerintem elég valószínű hogy már tökéletesen összefort még ha nem is tökéletes pozícióban, de egyébként szerintem egy csont soha nem lesz tökéletesen ugyanolyan tapintásra. Nekem még 18 évesen volt egy kézcsont törésem, az 5. azaz a kis újjnak a metacarpusa, tudod az a hosszukás csont ami már a kézfejen van, kettétört, be volt gipszelve 3 hétig, nem kellet műteni szerencsére pedig volt szó róla, de aztán azóta ha megtapogatom érzem hogy más milyen, sőt kb. egy fél centivel rövidebb is lett a kisujjam, azóta 25 lettem, sokkal erősebben ütök és sok mindenbe belevertem már az öklömet de sosem tört el újra!
2011. máj. 6. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!