Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Sclerosis multiplexben érintet...

Sclerosis multiplexben érintettek, mit csinálnátok ilyenkor?

Figyelt kérdés

A napokban állapították meg ezt a betegséget nálam, kb 2 héten belül megkapom az injekciót, de sajnos ma elő jött újra a szédülés nálam.Mit kell ilyenkor tenni?Legutóbb, mikor volt, akkor a mentő vitt el, nem bírtam felkelni!

A papíron az van, ha újra jelentkeznek a tünetek, akkor neurológiai kivizsgálásra kell mennem, de ezen már átestem.Hogy megyek így dolgozni hétfőn?


29/N


2011. máj. 13. 18:37
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én 20 éves vagyok és nálam hétfőn állapították meg. Én is szédültam még decemberben, akkor azt mondták h BPPV-m van, ami igaz is volt, de velszeg az is a shub része volt. Akkor betagen nevű gyógyszert kaptam rá. Azóta látóideggyulladásom lett, steroidot kaptam rá, még nem múlt el, de kiengedtek SM diagnózissal (örököltem aputól, pedig nem örökletes, de hát ugye nekem miért ne öröklődött volna) azóta ha felállok sokszor megszédülök, gyenge vagyok, kicsit zsibbadtam is, de tegnap vettem be magneB6-ot és most úgy érzem h sokkal jobb. Én is 2 hét múlva kapok injekciót majd. Ha a szédülésem nem enyhül akkor szerintem visszemegyek. De elvileg ez a shubbal jár. Az első shubom 14 évesen volt, de akkor még nem tudták diagnosztizálni nálam, mert nem mutatta ki az MRI. Akkor is ez volt, szédültem zsibbadtam, csak akkor még nem tudtuk h miért, és el is múlt 2-3 hét múlva. De nem tudom hogy most megvárom-e, lehet h elmegyek orvoshoz majd.
2011. máj. 15. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Akkor most te valamivel többet tudhatsz, mert engem még nagyon nem világosítottak fel!


Mire jó a steroid?

Mi is az a shub? erre kíváncsi voltam már régebben is, fórumokon olvasgattam és ott többen mondogatták/írogatták


Nekem olyan 2 éve kezdődött, 2x voltam már vak hol az egyik, hol a másik szememre, mindig valamim le van zsibbadva, szédülgetek, nincs biztonság érzetem,fáj a fejem, vagy nem is fáj, inkább bizonyos helyeken nyilal, de nagyon, ha megyek valahova, akkor remegnek a lábaim meg ilyenek!Még csak most fedezték fel nem régen, de már unom és nem akarom :(

2011. máj. 15. 11:00
 3/6 anonim ***** válasza:
52%

"Hogy megyek így dolgozni hétfőn?"


Nos, ezzel a betegséggel elmehetsz rokkant nyugdíjba! ( ha van annyi munkaivszonyod)

2011. máj. 15. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Az SM legtöbbször autoimmun eredetű (lehet még genetikai, és vírusfertőzés miatti is), a központi idegrendszer gyulladásával járó betegség.

A shub a tünetek hirtelen fellángolása, "recidivája", egy akut történés.

Az SM stádiumaitól függően különböző gyógyszerekkel kerül kezelésre. Az akut fellángolást szteroidokkal szokták kezelni, a szteroidok gyulladáscsökkentő és immunszuppresszív hatással bírnak, ezáltal mindkét tulajdonságuk hasznosul, hiszen az immunrendszer gyengítése és a gyulladáscsökkentés által a shub tünetei enyhülnek. Ez a szteroidkezelés átlagosan 3-5 napig tartó, nagy dózisú szteroidot foglal magába.

2011. máj. 15. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

első vagyok. igen az előttem író leírta a válaszokat. Ez nem igaz h ezzel rokkantnyugdíjba kéne menned:) Igen van aki olyan állapotba kerül h nem tud dolgozni mellette. De nekem vannak olyan ismerőseim, főleg akik kapnak injekciót akiken nem is látszik h SM-ben szenvednek, vagy csak minimálisan. Egyáltalán nem biztos h milyen lefolyású a betegség. Van akinél gyors, van akinél lassú. Nekem pl 6 év alatt volt 2 shubom, persze ettől még semmi sem biztos. De nem szabad feladni. nem szabad úgy hozzáállni ahogy itt írták h elmenehtsz rokkantnyugdíjba, mert BÁRMI lehet. Az is h nem lesz komoly bajod. Élni kell tovább az életet. Mindenkinek nehéz ez. Nekem is, főleg h látom aput, de ő nem kaphatott gyógyszert, mi viszont igen. Sosem szabad feladni.

Egyébként engem is idegesít ez a zsibbadás meg minden dolog. De nekem ezen a magneB6 tényleg segített úgy néz ki egyenlőre. A szédülésre Frontint vettem be, mert az nálam az idegességtől is van, és az is enyhült.

Jövőhéten pedig megyek pszichológushoz, mert bár pozitívan állok a dolgokhoz, nagyon megvisel a tudat.

2011. máj. 15. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Magne B6-ot én is szedem már régóta, meg az orvos szorongás ellen írt fel xanaxot.

februárban úgy el szédültem, hogy a mentő jött ki, mert nem bírtam felállni, mondjuk akkor utána derült ki mi ia a bajom.

leszázalékolás???? gondoltam már rá, de az eszem meg azt diktálja, amíg bírom, addig nem.Egyébként 29 évhez hány évnek kell meglennie? és mi van akkor, ha nincs meg az az évem? egyébként más problémáim is vannak, hol kell elkezdeni, ha mégis meggondolom magam?


köszönöm az eddigi válaszokat, tanácsokat, sokat segítettetek.

2011. máj. 15. 16:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!