Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért félek ilyen dologtól?...

Miért félek ilyen dologtól? Mit tanácsoltok? :S

Figyelt kérdés

A párom és én fél év után döntöttünk úgy hogy kicsit közelebb kerülünk egymáshoz (rem nem kell részleteznem). Ez már 2 hónapja volt de miért rettegek az AIDS-től? 20 éves vagyok, tudom rendkívül kicsi az esélye, de most hallom a híradóba is hogy nőtt az AIDS-esek száma. Annyira félek egyszer csak fellángolt bennem ez a félelem, nem hagy nyugodni.


Miért hiszem azt rendületlenül hogy AIDS-es vagyok?:S Amikor meg monták hogy már MAJDNEM van vakcina ellene már annyira megörültem. De miért hiszem azt ennyire hogy AIDS-es vagyok amikor mondogatom magamnak hogy nagyon kicsi rá az esélye?:S:S


Szorongásom volt még régebben (1 éve kb) de a gyógyszerek miatt elmúlt. Még szedem a gyógyszert, de már csak felet kell naponta.


Vajon ez is szorongás lehet vagy pánikbetegség?:S:S



De annyira rettegek az AIDStől mert halálos betegség és max 30 évig lehet vele eléldegélni de én még fiatal vagyok :S


2011. máj. 16. 19:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Az élet is egy halálos betegség. Amúgy menejetek el mindketten aidstesztre, ha egyikőtök sem dug félre, nem kaphatjátok el. Feltételezem egyikőtök se heroinfüggő, hogy elkaphassátok.

Próbáld tudatosítani magadban, hogy oktalan a félelmed, ennyi erővel azon rettegj inkább, mik üt el egy busz/autó, gyullad ki a ház stb. Felesleges, az élet nem erről szól.

2011. máj. 16. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

mivel 3-4 hónap után mutatható ki ha lenne akkor majd elmegyünk vizsgálatra. Nem, nem drogozunk.


De akkor is, miért rettegek ennyire?:S

2011. máj. 16. 19:20
 3/11 anonim ***** válasza:

Azért félsz, mert tudatlan vagy. (és ezt most nem bántásból mondom!)


Minden félelem egyenlő a nem-tudással. Ha valamit nem tudsz, akkor attól - nem mindig - de elkezdünk félni. Főleg, ha sok hülyeséget nézünk a tvben vagy olvasunk.


Nem sok mindent tudsz az aids-ről, de amit hallottál, azt szentírásnak veszed, beképzelsz magadnak dolgokat, amiket szintén nem tudsz, és rettegsz a valótlantól.


Ennyi erővel félhetnél attól is, hogy a nyakadba ugrott egy kullancs és agyhártya gyulit fogsz kapni. Félhetnél attól is, hogy a troli müszaki hibás lesz és mindenkit megb*sz az áram és elégnek az utasok.... Nem tudhatjuk mi fog történni, ezért nem is érdemes félni! Elég lesz majd akkor izgulni, mikor kijön az eredmény, és lehet tanakodni, hogy vajon mi a teendő.


A jutúb tele van aids-es videókkal (igaz főleg angol), ahol arról beszélnek, h valójában ki találta ki a betegséget, miért, stb. Ja és van ellenszere is :)

2011. máj. 16. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

utolsó: rengeteg mindent elolvastam félelmembe az interneten az aids-ről.


van ellenszere tudom, de max 20-30 évig lehet vele eléldegélni. :(((( szóval teljes életet az ember nem élhet mert biztos a természetes halálnál előbb meg fog halni :'(

2011. máj. 16. 21:12
 5/11 Salx Narval ***** válasza:
Akkor dugjatok gumival, most erre mi mást lehet még mondani.Mindent tudsz, de mégis félsz, akkor ez a megoldás.
2011. máj. 19. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Lehet h sokmindent elolvastal, megneztel, de nem mindent!

En lattam olyan videot is ahol orvosok nyilatkoztak arrol, hogy igenis laboratoriumban lett "vegyi fegyvernek" kikiserletezve az aids, es az afrikai zold majommal kozosult valaki dumat csak a h*lyeknek talaltak ki, akik altalaban ezt meg is eszik.

Tovabba lattam olyan videot is amiben a bujdosasban elo bacsi allitja, h o tudja mivel lehet az aidst gyogyitani, termeszetesen azert el bujdosasban, mert a draga gyogyszereket eloallito gyaraknak nem lenne erdeke ha a bacsi a nyilvanossagra hozna az ismereteit.

Szoval szerintem kutakodjal meg egy kicsit!

2011. máj. 19. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Azért ilyeneket tényleg nem kéne elhinni. Hogy él 1 olyan ember aki tudja az ellenszerét, hisz akkor nem költene pl az USA több milliárd dollárt kutatásokra.
2011. máj. 20. 07:11
 8/11 anonim ***** válasza:

Azért ilyeneket tényleg nem kéne elhinni. Hogy él 1 olyan ember aki tudja az ellenszerét, hisz akkor nem költene pl az USA több milliárd dollárt kutatásokra.


----- Kedvesem meg van mit tapasztalnod a vilagrol es arrol, hogy mi miert hogyan mukodik. Ne legyel ennyire naiv es ne hidd, hogy akik iranyito poziciokban vannak, azoknak mindig a mi (a Te es az en) erdekunk van a szeme elott!!!


Tudod mennyi penz van peldaul a rakkutatasban? Olyan sok, hogy el sem tudod kepzelni. Leirhatnek szamokat, de tul sok nullat kellene utana irni (dollar trilliokrol van szo - fogalmam sincs az mennyi, de qrva sok). Szerinted erdekuk lenne nyilvanosan az esti hirekben leadni a jo hirt, hogy he-he megtalaltuk az ellenszert, holnaptol mindenki ingyenesen megkaphatja es rovid idon belul meggyogyul. NEM!! akinek ebben penze van, az nagyon nem akarja, hogy ez nyilvanossagra keruljon.


Amugy nemcsak az aidset, de a rakot is lehet gyogyitani, es nem csak egy ember van aki ezzel foglalkozik, hanem rengeteg, de pont a fentebb leirtak miatt ezek a gyogyitok kenytelenek bujdosni.

2011. máj. 20. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

De miért bujdosnak? Szerintem ez hülyeség. Hisz ha kiadnák hogy hogy lehetne gyógyítani híresek lennének, megmentenék több millió ember életét. Azért ennyire szemét csak nem lehet valaki.

Amúgy meg pl az Amerikai Egyesült Államoknak miért lenne érdeke pénzt költeni ilyen méregdrága kutatásokra ha egyszer a "fent említett" okok miatt nem lenne rá szükség?


Tudod reálisan kéne nézni a világot nem mindenkibe csak a hibát, csak a hátsó szándékot nézni.;)

2011. máj. 20. 19:23
 10/11 Salx Narval ***** válasza:
Egy szót azért szolnék a kérdező mellett.Nem egy milliárdosról tudunk, akik rákban, vagy AIDS-ben haltak meg.Nyilván ha megvolna az ellenszer, ők nem haltak volna meg, hanem megfizették volna.A másik oldala a dolognak az, hogy egy hatékony gyógyszer is dollár milliárdokat hozna.
2011. máj. 22. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!