Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Gerincbeteg vagyok (gerinc...

Gerincbeteg vagyok (gerinc ferdülés és Scheuermann-kór). Az orvosom azt tanácsolta, hogy hagyjam abba a küzdősportolást. Nem szeretnék azonban elgyengülni, meg elhízni a mozgáshiány miatt. Mit tanácsoltok? (bőv. Lennt)

Figyelt kérdés

Milyen gyakorlatok vannak amikkel a hasi, háti izmokat erősíthetem (ergo nem tűnnének el a kockák például) anélkül, hogy ártanék magamnak?

És még annyi, hogy szabad e fekvőtámaszozni? Javasolták a lovaglást is. A lovaglás is meg tudja tartani az izomzatomat a mostani szinten? Az orvosom most nem elérhető, ezért ide írtam, hátha valaki ért hozzá.


2011. aug. 25. 14:39
 1/4 anonim ***** válasza:
Én az úszást javaslom, mivel ha Scheuermann-kóros vagy, ami tudtommal azt jelenti, hogy a csigolyák elvannak deformálódva, és ék alakúak is lehetnek, akkor rossz esetben szét is csúszhat... de ez csak az én elméletem, viszont ennél a betegségnél tényleg az úszás, ami jó.
2011. aug. 25. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Valoban az uszas es a joga! Ezt akar felvaltva is tudod vegezni.
2011. aug. 27. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Első válaszadó vagyok: Kedves utolsó, a jóga függ attól, hogy a Scheuermann-kór mennyire súlyos nála, mert ha olyan súlyosak a csigolyák deformitása, akkor akár veszélyes is lehet egy hátradőlés.

Egyik ismerősöm szintén ilyen betegségben szenvedett, imádott hídba lemenni, viszont nem szabadott volna, ezért ezután soha többet nem tudott lábra állni!

2011. aug. 27. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat
2011. szept. 3. 12:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!