Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan lehet ezt a helyzetet...

Hogyan lehet ezt a helyzetet megoldani? Akinek tériszonya van utazott már repülővel? Mit érez olyankor?

Figyelt kérdés
Nagybátyám meghívott engem és a párom hozzájuk,az Egyesült Államokba(Detroit). Először nagyon örültünk neki,mivel az útiköltséget is állja,de aztán jött a fekete leves. Oda csak repülővel lehet menni,de a férjemnek iszonyat tériszonya van,így nem hajlandó repülőre ülni. Soha nem is próbálta,én meg nem akarok elszalasztani egy ilyen lehetőséget miatta.
2011. máj. 18. 12:16
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
89%

Akkor menj egyedül, a férjed meg itthon marad.


(Vagy, felülteted még ma egy hajóra, és mire te is mennél addigra ő is odaér. :D)

2011. máj. 18. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
84%

Brutál tériszonyom van, két méter magasan már úgy kapaszkodom, mintha az életem múlna rajta, pl létrára se merek felmászni. Viszont repülőn semmi bajom, mert nem látok magam alá. Ha nagyon nekinyomom a fejem az ablaknak, lelátni valamennyire, de ha már a felhők felett vagyunk, akkor nem is érdemes lenézegetni.

Ha folyosó mellé ül, akkor csak az eget látja meg néhány felhőt. Ha nagyon parázik, akkor dobjon be pár felest előtte - VAGY vegyen be kivételesen altatót, így végigalussza az utat, ráérsz Detroitban leráncigálni a fedélzetről.

Sokan - akik amúgy nem alkoholisták - pont azért isznak a repülőn, mert úgy kevésbé félnek.


De mondom, nekem, az extrém tériszonyosnak semmi bajom a repülőn. Hullámvasútra ellenben már nem merek felülni, mert halálfélelmem van.

A felszállás kicsit kellemetlen érzés, de azt a két percet légzésgyakorlatokkal kibírom, utána semmi gond. Leszállásnál is van fél perc para, amíg földet ér a kerék, de mire igazán bepánikolnék, addigra a kifutón gurul már a gép.

2011. máj. 18. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
88%
Én is tériszonyos vagyok, én ittam előtte egy kis alkoholt:) Annyira, hogy feloldódjak, de nem annyira, hogy berúgjak. Nekem segített.
2011. máj. 18. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

A páromnak is és nekem is iszonytos tériszonyunk van. Együtt repültünk először, érdekes érzés volt, felszállásnál nagyon féltem, aztán megszoktam:) Utólag visszagondolva mindketten szeretnénk még repülni:)

25/N

2011. máj. 18. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
90%
Nekem brutál tériszonyom van, de a repcsin nem érzékeled, mert nem látsz viszonytási pontot (nem látod a földet), és mikor az óceánt vagy a felhőket látod, akkor sem érzékeled a magasságot. Tehát hacsak tudati szinten nem sulykolja magában, hogy "magasan vagyunk", akkor nem lesz gond, szerintem. Én pl kibírtam, sőt borzasztóan élveztem, pedig normál esetben egy létrára sem tudok felmenni.
2011. máj. 18. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:
87%
Szerintem se a tériszony a gond, az lenne baj, ha klausztrofóbiás lenne.
2011. máj. 18. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

12:25 vagyok

Csak most olvastam hova szeretnétek menni:) Mi csak 3 órát repültünk, igaz szeretnénk még, de én sem mernék olyan messzire menni...

2011. máj. 18. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Nagy repülőn nem lesz tériszonya, ugyanis nem látja azt a teret amitől iszonya lenne.
2011. máj. 18. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
82%

Egyszer Rómába utaztam repülővel és azon utazott a nemzeti fociválogatott is. Az egyik srác nagyon félt a repüléstől, végig itatták és nyugtatták a többiek, mert a legkisebb turbulenciánál hajtogatta, hogy lezuhanunk, meghalunk.

A Da Vinci reptérre úgy szállnak le a gépek, hogy a tenger felett aránylag alacsonyan, kis szögben megfordulnak. Na, amikor a szárny majdnem lefelé állt és a tengeren ringatózó halászladikot is látni lehetett, a fickó rohamot kapott és elkezdte ordítani, hogy MIND MEGHALUNK!!!!

Kb három utaskísérő ugrott rá, hogy megnyugtassák és befogja :) Mire kiszállhattunk, már megnyugodott, de hihetetlen mit adott elő a levegőben :)

2011. máj. 18. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
84%
Hidakon, ablakból kinézve a lakásban (8.em.) egyből hányingerem lesz olyan szinten tériszonyos vagyok, de repülni imádtam első perctől kezdve :) Össze sem hasonlítható érzés a sima magasból való lenézéssel, egy pillanatig nem volt tériszonyom repülőn!
2011. máj. 18. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!