Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ez a szégyellőségtől van,...

Ez a szégyellőségtől van, vagy izgulás, vagy beszédhiba? 14L tanácsokk!

Figyelt kérdés

Szóval... Észrevettem hogy egy összefüggő szöveget nem tudok elmesélni, mindig belekavarodok, meg nehez mondom el nem jutnak könnyen eszembe a szavak.

Ez inkább társaságban fordul elő, olyanok közt, akiket nem nagyon ismerek annyira, mint a legközelebbi barátnőmet, szóval pl osztálytársak közt.

Van néhány osztálytársam kikkel régebben voltak összeveszések, azóta nem vagyunk annyira jóba, és mikor kell mondanom nekik vmit kkor belekavarodok, nehezen mondom el a mondanivalóm.

kb fél éve ismertem meg egy lányt, vele jóba vagyok, ő sokat mesél, aztán mondja hogy én is meséljek vmit, mert csak hallgatok, és mikor nekifogok, nem tudom elmondani érthetően, vagyis összefüggő szövegként...Nem vagyok beszédes természetű kicsi koromtól fogva, és lehet hogy ezért,(mert keveset beszéltem) nem tudtam jól 'begyakorolni' a beszédet, ti mit gondoltok?


Főleg ha valakivel ismerkedem, vagy egy fiúval kell beszélnem,- aki persze bejön, - akkor nem jön nyelvemre szó, egyszerűen csak 'igen'-t 'nem'-et meg 'aha'-t mondok, nem mesélek magamról stb...

De ha a szüleimnek, nagyszüleimnek kell mondanom valamit, akkor aztán nem tudnak leállítani, ugy hadarok, meg egyfojtában mondom a történetet...

Nem tudom mi van velem, légyszi segítsetek, adjatok tanácsokat, hogy tudnám fejleszteni a baszédet, és ne legyek ennyire önbizalom hiányos...:S

Várom nagyon a válaszokat, értékelem őket!


2011. máj. 20. 15:18
 1/4 anonim ***** válasza:

szia


ezt ismerem, ilyesmi velem is előfordul néha. egyértelműen az önbizalomhiány, megfelelési kényszer, idegesség miatt történnek ilyesmik, pl ha még mondják is neked, hogy mesélj te is valamit, mert csak hallgatsz, az még jobban frusztrálttá teszi az embert, és még jobban meg akar felelni...hát, önbizalmat kell növeszteni:) ne hasonlítsd magad máshoz, és ha esetleg úgy érzed, hogy bénázol, azt is fogadd el...van ilyen. ha szép lassan elfogadod ezeket a helyzeteket, nem idegesíted magad miatta és meg tudsz nyugodni (mármint hosszabb távon...), utána már nem is lesz ilyen problémád.

2011. máj. 20. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen a válaszodat!Mostmár tudom h nem vagyok beszédhibásxD de önbizalmat növelni nem tudok, próbálkozom, de vagy egyszer azért vagyok 'visszahúzódó' mert szégyenkezem az alakom miatt, vagy mert az osztálytársaim kinevetnének stb...szóval...

de azért még próbálkozom, hátha...és mégegyszer köszönöm a válaszodat!

2011. máj. 21. 07:29
 3/4 anonim ***** válasza:
szívsen:) előbb-utóbb valószínűleg úgyis változnak majd ezek a dolgok, az évek alatt szerzel majd némi önbizalmat :) 14 évesen nekem sem volt sok.
2011. máj. 22. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Szerintem egyszerűen csak egy szerencsétlen vagy...Ezzel sajnos nem lehet ilyenekkel kezdeni semmit, ahogyan a mondás is tartja: "Vannak örök nyertesek és örök vesztesek.."
2011. jún. 8. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!