Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Alvászavar, vagy milyen...

Alvászavar, vagy milyen betegség ez (ha betegség)?

Figyelt kérdés
Szóval az van hogy nem nagyon szeretek aludni, de néha muszáj. Viszont csomószor van az, hogy mikor becsukom a szemem és már fáradt vagyok és épp elaludnék, valamilyen hangokat hallucinálok ami miatt rögtön felébredek, vagy nem tudok elaludni.. Például ahogy elaludnék, meghallok valami csattanást a fejemben, és ezt egy éjszaka többször is eljátszom simán.. Vagy, tegnap este pl. légyzümmögést hallottam folyamatosan. De a csattanás a leggyakoribb. Épp elaludnék és akkor emiatt mindig felriadok. Úgy emlékszem régebben olvastam már valami ilyesmiről, de nem vagyok benne biztos.
2011. máj. 24. 07:53
 1/3 anonim ***** válasza:
Pedig aludnod kéne, mert úgy tűnik, nyugtalan, kimerült vagy, csak ez nálad ilyen fura tünetben nyilvánul meg.Szerintem segítene, ha elalvás előtt innál valamilyen természetes nyugtató, altató teát, vagy tablettát.
2011. máj. 24. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha régóta fennáll a problémád, kérj beutalót a MÁV kórház alvásdiagnosztikai laborjába. Itt rád aggatnak este egy csomó vezetéket és hagynak aludni. Hátha kiderül.
2011. máj. 24. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Egyelőre kevéssé feltárt alvási zavarról van szó, amikor az alvó ember álmában nagy zajjal járó hangot hall, amelyet gyakran éles fény is kísér. A robbanás általában az alvás első harmadában, a mély álomba való zuhanás előtt következik be. A szindrómában szenvedők elbeszélése szerint a hanghatás nem minden éjszaka jelentkezik, időnként hónapok is eltelhetnek két "robbanás" között.


A szindrómáról valójában kevés a megbízható információ, mivel nem veszélyes, nincsenek drasztikus hatásai az alvásra, így a betegek nagy része nem fordul orvoshoz.


A szindrómát először 1920-ban jegyezték le, de az orvosi irodalomban csak elvétve találni róla beszámolókat. Az érintettek a hanghatást általában pisztolylövésként, dörgésként, fülsüketítő fémes hangként, összeütődő cintányérok hangjaként vagy ajtócsapkodásként írták le. A zörej csak néhány másodpercig tart, és ahogy az érintett felébred, abban a pillanatban meg is szűnik.

Ha krónikus alváshiánnyal küzd a robbanó fej szindrómában szenvedő, kiegyensúlyozottabb napi rutint kell kialakítania, minimum hat óra alvással.

2011. máj. 24. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!