Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ezt megcsinálja egy optikus?

Ezt megcsinálja egy optikus?

Figyelt kérdés

Szeretnék új szemüvegkeretet.

Az lehetséges, hogy veszek egy olvasószemüveget(kinéztem egyet, aminek nagyon tetszik a kerete) és a lencséimet átrakja abba?


2011. máj. 25. 13:18
 1/6 anonim ***** válasza:
Sajnos nem valószínű. Egy lencsét nem lehet csak úgy átrakni másik keretbe, a lencséket direkt úgy gyártják le, hogy passzoljon a kiszemelt keretbe.
2011. máj. 25. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ez engem is érdekelne... Ha esetleg beviszek egy keretet, akkor abba ha nem is a meglévő lencséimet, de esetleg ha csináltatok újat, belerakják?
2011. máj. 25. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

1. válaszoló jó nagy hülyeséget írtál!

a szemüveglencse gyártásának végterméke ez:

[link]


utána az optikus a kiválasztott kerethez csiszolja a lencséket

2011. máj. 25. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Aha, értem, köszi!

Hát, teljesen sajnos nem passzol bele :(

2011. máj. 25. 13:49
 5/6 A kérdező kommentje:
de gondolom a csiszolás sokba kerül nem?
2011. máj. 25. 13:50
 6/6 anonim ***** válasza:
Hát van ahol vállalják, de jobb helyeken csak garancia nélkül, vagy sehogy, mert nem véletlen olyan olcsók ezek a keretek. Könnyen szétjön, nem tart, stb. Na meg lencse mindenképp új kell, az is van azért 15-20 ezer, meg munkadíj, akkor már inkább valami jó akcióban próbálj kifogni hasonló keretet. :)
2011. máj. 25. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!