Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért vannak sötétbordó, apró...

Miért vannak sötétbordó, apró "jelek" a bőrön?

Figyelt kérdés
Nem anyajegy, nem is pattanás, sem betegség v. fertőzés (remélhetőleg..) Több emberen láttam már és rajtam is van 1-2 darab. Viszonylag kicsi, élénk piros v. bordós színű, gondolom a vér miatt.
2011. máj. 26. 15:06
 1/2 anonim ***** válasza:
Valahol nekem is van, volt is. Volt olyan, amit ki tudtam nyomni, mint egy pattanást, addig piszkáltam, aztán elmúlt. azt nem tudom, mitől alakul ki.
2011. máj. 29. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Valószínűleg a bőr alatt futó kis hajszálerek tágulatáról lehet szó.Nekem az ujjamon van egy, bőrgyógyász azt mondta,hogy egy hajszálér tágult ki.


Rosszabb esetben (pl. Thrombocytopenia) a bőr alatti bevérzéseket (purpura)kóros hematológiai (vérképzőszervi) folyamatok okozzák.

2011. máj. 29. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!