Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Egeszsegbiztositasi problemam...

Egeszsegbiztositasi problemam van. Tudnatok segiteni?

Figyelt kérdés
a gondom a kovetkezo: 2 eve kikoltoztunk kulfoldre azota nem fizettem otthon tb-t,viszont az oeptol szerzett kis fuzetben az van, hogy a kinti tartozkodast celszeru bejelenteni a kettos jarulekfizetesi kotelezettseg elkerulese miatt. Ami egyebkent torvenyellenes. (Marmint a kettos jarulekfizetes. tehat ha itt fizetek nem fizethetek otthon.)En nem jelentettem ezt be az oep fele erdeklodtem ez utan meg akkor es nem mondtak hogy BE KELL jelentenem. Most pedig olvasom, hogy a bejelentes torvenyesen kotelezo. Amit en sajnos nem tudtam.. Ha most bejelentem, hogy itt fizetek mire szamithatok? Valakinek volt mar ugyanilyen tapasztalata??Fontos lenne, koszi elore is.
2011. máj. 27. 21:53
 1/10 A kérdező kommentje:
ja bocsi a nem tudtam-ot ugy ertem, hogy a kis fuzetben is az van leirva, hogy csak celszeru, hogy ne okozzon gondot. De nem tudtam, hogy ez KOTELEZO TORVENYILEG mert ha nem birsagra szamithatok. Ha tudom bejelentem.
2011. máj. 27. 21:58
 2/10 anonim ***** válasza:

Gyere haza, kérj egy kék Tb kártyát.ezzel ugynaazon jogok illetnek meg, mint a kinti állapolgárokat. havi 5100 Ft-ba kerül-az APEH-nál tudsz megállapodást kötni, hogy nincs munkaviszonyod, tb ellást akarsz-ennyiért megkapod.

Ha kint van állásod, fizettesd be azután a munkáltatóval ajárulékot. Nem tudom hol vagy, de nincsenek informatikailag összekötve általában az egyes országok.

2011. máj. 31. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
kedves utolso valaszolo, koszonom, hogy idot szakitottal a valaszadasra, de nem erre voltam kivancsi. TB kartyam van, es nem kell otthon jarulekot fizetnem, hiszen kulfoldon fizetem. A kerdesem az volt, ha ezt nem jelentettem be az oepnel, hogy kint fizetem (mert nem tudtam, hogy kotelezo, mivel azt hittem az unios rendszer van olyan korszeru, hogy ezt ok latjak)akkor milyen buntetesre szamithatok, ha szamithatok egyatalan??
2011. máj. 31. 18:48
 4/10 anonim ***** válasza:
semmilyenre
2011. máj. 31. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
ez mennyire biztos? Mert azt hallottam mulasztasi birsagot kell fizetni a kesoi bejelentes miatt.
2011. máj. 31. 19:39
 6/10 anonim ***** válasza:
Ez nem kötelezettség-mulasztás, hanem jogosultág esetleges elvesztése... amit nem tudnak szankcionálni, mert jogosult vagy 5 éven belül (elévülési idő) pótolni. akkor lehetne probléma, ha hirtelen hazajösz, és ellátásra szorulsz,,,,ha mindent jól értettem, amit írsz
2011. máj. 31. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
aranyos vagy, hogy probalsz segiteni :)es koszonom. Ha arra gondolsz, a egeszsegugyi ellatasra jogosultsagomat nem veszithetem el, hiszen kint van ervenyes biztositasom es az unio miatt ha itt teljesitem a fizetesi kotelezettsegem, otthon nem tudom, mivel a ket orszagban valo jarulekfizetes nem torvenyes. De ha itt fizetek, mitn utobb kiderult koteleyo bejelenteni, kulonben megbuntetnek. Akkor ezek szerint ha most en bejelentem akkor nem kell semmit fizetnem azert, mert eddig nem jelentettem be???
2011. máj. 31. 19:57
 8/10 anonim ***** válasza:
Szerintem nem.Ugyanis nem vettél semmit kétszeresen igénybe. Sokan megteszik.Pl. családi pótlékkal. De ha nagyon aggódsz, hivd fel a NAV (Új "Apeh") zöld számát, név nélkül. Nem létezik, hogy bejelentési kötelezettség miatt megbüntessenek..ha igen, fellebbezhetsz. Mivel semmilyen jogsérelmet nem valósítottál meg.
2011. máj. 31. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
koszonom szepen, sokat segitettel! felhivom oket, gondolom neten megtalalom a szamot.:)
2011. máj. 31. 20:31
 10/10 anonim ***** válasza:
NAgyon örülnék, ha tudtam bérmit segítni. AZ ÁLLANDÓ LAKHELYED SZERINTI NAV (VAGY Apeh) -telszámot írd be a google-ba. Gyakorlatilag mindent megnondanak ha felhívod őket.
2011. máj. 31. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!