Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » S. O. S: porcleválás lenne?

S. O. S: porcleválás lenne?

Figyelt kérdés

Kb két órával ezelőtt úgy bevágtam a könyököm, hogy utána a csillagok és a sírógörcs kerülgetett...utóbbi el is kapott...két órával ezelőtt nem tudtam még megmozdítani a könyökömet sem - egyfolytában sírtam, pedig nem szoktam), elkezdtem jegelni... azóta hajlítgatom, feszítgetem óvatosan persze...azóta a sírás elmúlt már annyira nem fáj, de mégis még mindig érzem a fájdalmat... behajlított állapotban belenyilal, ha kinyújtom akkor 3-at reccsen....


Lécccci nyugtassatok meg hogy ez nem porcleválás!?


Ilyenkor mi a teendő? Be kell menni a balesetire röntgen miatt, vagy a háziorvoshoz kell lemenni hogy adjon beutalót ct-re/mri-re????

(számomra fontos mert sportolok ezért érdekel ez a dolog ennyire, amúgy nem is törődnék vele)


köszi előre is a normális válaszokat


2011. máj. 28. 23:34
 1/7 anonim ***** válasza:

miért írnánk abnormálisan, épp eléggé sz.r neked most, a könyök tud fájni ezerrel-én pl sikeresen eltörtem egyszer... Grrrr.


Az a szabály, hogy ha kékül és/vagy dagad, akkor kell dokihoz menni. a porcleválás, repedés, ínszakadás is jár duzzanattal vagy hajszálér szivárgással, ettől kékül be, ugye.

Ha egyik sem jelentkezik, akkor "csak" csillagokat láttál, de semmi komolya, legyen így:)

Ha egyik sem jelentkezik

2011. máj. 28. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
bocs, a vége kicsit értelmetlenre sikeredett, de érted így is:)
2011. máj. 28. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

köszi a gyors választ!


(persze értem mit akartál mondani:)


jaj nagyon remélem reggelre nem lesz semmi bajom :(

bár igazából nem is tudom mi lenne a legjobb: ha bekékülne és a háziorvos elküldene ide-oda, és kiderülne hogy semmi bajom, vagy ha be sem kékülne, viszont ha ez tényleg porcleválás akkor később igen nagy gondjaim lesznek :((((


Köszi még egyszer!

2011. máj. 29. 00:01
 4/7 anonim ***** válasza:

Én a helyedbe bemennék a balesetire, a legrosszabb ami történik, hogy ülsz egy pár órát, aztán mogorva orvosok dünnyögnek kicsit, de megnézik és csinálnak egy Rtg.-t és kiderül mi van vele! Ennyit szerintem megér a nyugalmad! Jobb esetben a várakozás és a mogorva orvos nem is lesz jelene :)

Szerintem menj és nézesd meg...mert a körzetis dokid sem tud Rtg nélkül ránézésre diagnosztizálni, így egy felesleges kört ki is hagyhatsz!

2011. máj. 29. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

köszönöm!


Úgy néz ki kezd bepirosodni-bekékülni, ráadásul az ízület felett :((( Bár én reggel még nem nagyon vettem észre (vagy legalábbis próbáltam bebeszélni magamnak hogy nincs semmilyen zúzódás), de párom mondta hogy csak nézzem meg a tükörbe...


és most jön a 21-es csapdája: ha így megyek el akkor azt fogják mondani hogy ők nem látnak semmit és hiába megyek el ma a balesetire nem fognak rtg-t sem csinálni, viszont ma vasárnap van ( nem is tudom, hogy ilyenkor szoktak-e rtg-zni vagy sem : nagyvárosban lakunk) igaz ma kevesebbet kellene várnom és ha egyedül vagyok talán több időt is szánnak rám, de ha holnap jobban bekékül, akkor biztosan jobban odafigyelnek rám és nem egy "nyávogós kislánynak: ühüm bühüm beütötte a könyökét kell rá egy puszi" -snak fognak tartani (28N)...szóval egyenlőre nem is tudom... ráadásul elvileg ha ez porcleválás lesz akkor azt az rtg javarészt ki sem mutatja :((( (neten írták)


még egyszer köszönöm a jó tanácsokat!

2011. máj. 29. 08:55
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem menj el és ha kislányosan bánnak veled, akkor kislányosan verd ki a hisztit, hogy vizsgáljanak meg normálisan, mert sportolsz és szükséges van a könyöködre....mondd meg az orvosnak, hogy tegyen meg mindent, amit fordított helyzetben magán is megtenne! Rtg meg a balesetin kellene, hogy legyen....hiszen egy töréssel mit csinálnak...azért mert vasárnap van azért nem érjen senkit baleset? Azt, hogy porcleválás látszik-e vagy sem majd az orvos megmondja!
2011. máj. 29. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Na mizu, elmentél dokihoz?
2011. máj. 29. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!