Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Lehet bokaszalag szakadás?

Lehet bokaszalag szakadás?

Figyelt kérdés

Vasárnap és hétfőn osztálykiránduláson voltunk. Vasárnap este elmentünk egy túrára, de beleléptem egy gödörbe és kiment a bokám. Abban a pillanatban nagyon fájt, de egy óra múlva már nem igazán. Éjszaka nem tudtam hogy feküdjek, mindenhogyan fájt. Reggelre enyhén bedagadt, alig tudtam ráállni, csak sántikálva tudtam menni. Délután már egész jól tudtam menni, viszont ma reggel még mindig fáj és be is van dagadva.

Nemsokára megyek vele dokihoz, de érdekelne, hogy mi lehet ez.


2011. máj. 31. 07:07
 1/6 anonim ***** válasza:
48%

hát egy bokazúzódás persze, és ez eltart pár napig, a szalagszakadást pedig leginkább csak utána tudják megmondani, de jó esélyed van rá (nekem ugyanígy, gödörbe lépve szakadt el a szalag)

keress egy profibb orvost ehhez, másrészt meg ha jól tudom, ezt azonnal gipszbe kell tenni, és akkor megúszható a műtét, de ha késlekedtek csak 1-2 napot, akkor tuti műtét a vége (vagy mindig ki fog menni)

2011. máj. 31. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha elszakadt volna a bokaszalagod, akkor lenne egy dudor fent a lábszáradnál, attól függ mi szakad el pontosan ,ugyanis addig kúszna fel a szakadt izom. Onnan húzzák vissza műtétnél.Azon kívül nem tudnád egy bizonyos irányba mozgatni, nem éreznéd a bokád egyik részét és semmilyen fájdalmat nem éreznél..Szóval ne dramatizálj!!
2011. máj. 31. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

ne haragudj második, ez baromság eléggé

hiszen egy zúzódással indul az egész, szal ugyan miért ne lenne fájdalom? én is órákig nem tudtam egy kicsit se ráállni esés után, a szokásos bedagadás, érzékenység stb, aztán csak hetek után derült ki h bizony komoly szalagszakadás van mellesleg, egyszerűen nem értem, amit írsz

2011. máj. 31. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Részleges szalagszakadásnál pl. semmi nem kúszik sehova. Simán lehet szalagszakadás. Zúzódás is. Borogasd, jegeld addig is, az biztos használ. Pihenés, szorítókötés, jegelés, felpolcolás. A többit majd az orvos megmondja. Jegelésnél vigyázz ne maradjon rajta túl sokáig a jég. Jobbulást a bokádnak!
2011. máj. 31. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Voltam orvosnál, kiírt erre a hétre.

Nem küldött sehova, csak azt mondta, pihentessem, jegeljem, polcoljam fel. Mozgatni már viszonylag jól tudom.

Jegelés/borogatás mennyi ideig legyen rajta, illetve hányszor egy nap?

2011. máj. 31. 14:44
 6/6 A kérdező kommentje:
Egy 2*3 mm-es darab törött le a csontból. 6 hét gipsz. :(
2011. jún. 2. 11:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!