Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Rossz bokával milyen sport az...

Rossz bokával milyen sport az ideális? Középsuliban atletizáltam, röpiztem, de jött egy bokaszalag szakadás és az orvosoknak köszönhetően nem forrt jól össze a szalagom. Ezért a mai napig nem tudok sokáig sem állni, sem sétálni sem pedig futni.

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnék valami küzdősportot elkezdeni,de nem tudom,hogy jó ötlet lenne-e. Az úszás is szimpatikus,mert elég rossz lett a tartásom, és az orvosom szerint a gerincemnek jót tenne.Ti mit javasoltok?(20/L)
2009. jan. 25. 02:13
 1/5 anonim válasza:
Szia! Az úszás biztos, hogy nem árt, a gerincednek is hasznos és nem terhelődik a bokád. Más sport már nehezebben jöhet szóba, de attól is, hogy ténylegesen milyen állapotban van a bokád. Ami hasznos lehet, ha megpróbálsz lábújjhegyen, sarkon járni, vagy egyéb módon tornásztatni a bokád. Ehhez nem kell feltétlen gyógytornász segítsége.
2009. jan. 25. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nekem bokaszalag-megnyúlás után - röplabda ugyanúgy- (4 hétig volt gipszben a bokám, de nem szakadt részlegesen sem) az úszást ajánlotta az orvos.


Attól bemozog az ízület, de személyes tapasztalat szerint küzdősporthoz nem lesz egészséges szilárdsága, ahhoz mindenképp kell valamilyen erősebb, gravitációs terhelés.

2009. jan. 28. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Nem tudom. Igazából állni, sétálni és futni nem kell lovaglás közben. Kérdezz meg egy orvost hogy szabad e a lábaddal lovagolnod.
2011. máj. 19. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Nekem hasonló problémával a gyógytornász úszást, biciklit javasolt.
2012. nov. 10. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
az úszás az jó de a ping pongot próbáld ki
2014. jún. 25. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!