Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mitől van az, hogy csak...

Mitől van az, hogy csak nehezen tudok nagydolgozni, és többnyire ki kell szednem az ujjammal? És érzek ott valami göböt? (elnézést hogy ilyen undorító kérdést tettem fel)

Figyelt kérdés

Nem akarok senkit se hánytatni a kérdésemmel, de kicsit megvagyok ijedve. Már több mint egy hete tartott, hogy csak úgy tudtam nagydolgozni, hogy az ujjamat benyomtam, és kiszedtem. És eközben felfedeztem ott a bélben egy borsó nagyságú kemény csomót(nem széklet). Tegnap még az ujjam is véres volt.

Muszáj vagyok kiszedni ha nem jön, mert nagyon kell, és fáj tőle a hasam.

Ma egy kicsit már sikerült "magamtól", de félek hogy van valami bajom.

Menjek el urulógushoz, vagy ez egyszerűen csak szorulás?

Az a helyzet, hogy nekem még sose volt, vagy normális állagú, vagy megy a hasam.

A másik meg hogy eddig a tejtől ment a hasam, most még azt is hiába ittam.


2011. máj. 31. 22:31
 1/10 anonim ***** válasza:
Szerintem menj el az orvoshoz inkább.Ha meg a tejtől megy a hasad az azt jelenti hogy tejérzékeny vagy.Laktózmentes tejet igyál.
2011. máj. 31. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Elég rostot, gyümölcsöt, folyadékot fogyasztasz? Napi 5x kéne enni, legalább 2-3 l folyadékot naponta. Ezekkel hogy állsz?
2011. máj. 31. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Gyümölcsöt nagyon ritkán eszek, de folyadékot(csapvíz) túlzásba is viszem, többnyire 6liter körül..

De engem az a kis csomó érdekel a legjobban:S Amiatt félek.

Vagy az másnak is ott van?

2011. máj. 31. 23:02
 4/10 anonim ***** válasza:
Nem fáj?
2011. máj. 31. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Nem.

Az is lehet, hogy ez normális, hogy ott van, csak még sosem kellett ide nyúljak, de most a szükség rávitt..

2011. máj. 31. 23:12
 6/10 anonim ***** válasza:
Mindenféleképpen változtass az életmódodon. Sportolj valamit. Nem kell versenyezni, dehogy! Csak heti 3x fél-egy óra intenzív mozgás kell. Táplálkozásra figyelj, egyél gyümit, zöldséget minden nap!! Rostdús kajákat: teljes kiőrlésű kenyér, búzakorpa, zabkorpa, kefirrel, joghurttal. Ejtsd meg a dokit is, nem árt...
2011. máj. 31. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Menj el dokihoz, akár házihoz is, majd az tovább küld. Lehet, hogy aranyeres panaszod lesz, okozhat ilyet. De mindenképp doki, nehogy nagyobb baj legyen.
2011. máj. 31. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Az, amit ott tapogatsz, egy aranyeres csomó. A kemény széklettől, vagy az erőlködéstől előjöhet. Kitüremkedik, aztán ki is szakad, ha egy erőset nyomsz. Ez friss piros vérzéssel jár, és nem valami jó érzés. Többféle kenőcsöt lehet rá kapni, amivel kenegetni kell, pl. Mastu.

A sok víz sajnos nem elég. Egyél sok gyümölcsöt, zöldséget, rostos ételeket, zabhelyhet, szilvalekvárt, és kevés édességet, chipset, stb.

Ha továbbra is kemény marad, ajánlom a Laevolac szirupot, nagyon kis mennyiségben rendezheti a dolgokat. Ez tulajdonképp cukorszirup.

2011. máj. 31. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
De mindenképpen és minél hamarabb változtass,mert rá lehet szokni a hashajtókra és pszichikailag is rögzül, hogy csak így vagy képes nagy wc-zni.
2011. máj. 31. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, ez megnyugtató, hogy csak aranyér lehet. Féltem hogy valami rák, mert a nagypapámnak is és nagymamámnak is volt. Meg arra is gondoltam, hogy gyulladás.

De akkor jó, ha "csak" aranyér.

Odafigyelek rá, hogy változtassak.

Amúgy is vitamindúsan kéne táplálkozzak, mert 53as hpv-m van, és erősíteni kéne az immunrendszerem.

A mozgást meg az utóbbi időbe kezdtem visszahozni a mindennapjaimba. Felülések meg hasonlók, meg többet használom a biciklit.

2011. máj. 31. 23:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!