Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Létezik olyan betegség, hogy...

Létezik olyan betegség, hogy a szív egyik billentyűje nem zár jól, ezért a vér összevissza folyik a testben?

Figyelt kérdés
Az egyik osztálytársam (14/L) azt mondta, maximum 18 éve van hátra mert az egyik billentyűje nem zár jól, és emiatt a vér összevissza folyik a testében. Szerintem kamu de kíváncsi lennék szakértő véleményére.
2011. jún. 3. 14:52
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem valószínű hogy ilyenekkel viccelni szoktak.

[link]

[link]

[link]

2011. jún. 3. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

én nem tudok ilyenről. Ha billentyűhibája van, akkor lehet szó "mitrális regurgitációról" ami azt jelenti, hogy a kamra-pitvar közötti billentyű nem zár rendesen és emiatt amikor a szív dobban a kamrából visszalökődik a vér egy része a pitvarba. De emiatt nem folyik összevissza a testben a vér, sőt a testben teljesen normális csak a szívben van egy "kis" anomália.


Szóval én szerintem ilyen betegség nincs, de nem vagyok orvos/orvostanhallgató, csak eü-s hallgató, úgyhogy fennáll a lehetősége, hogy tévedek.

2011. jún. 3. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem kamu, billentyű-eldeformálódás, de most abba nem fog belehalni :D Ha súlyossá válik, akkor megműtik, de simán lehet élni vele.
2011. jún. 3. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Szinte biztos, hogy kamu mert egyre csak fokozza, de már olyanokat is mond, hogy 15 éves fejjel is képes vagyok megállapítani róla, hogy kamu. De azért köszönöm a válaszokat! :)
2011. jún. 5. 15:19
 5/5 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy van olyan betegsége, nekem is az van, de teljesen ártalmatlan dolog, csak minimálisan keveredik a vér.
2011. jún. 5. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!