Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért alakulnak ki olyan...

Miért alakulnak ki olyan irreális fóbiák, mint a kis lyukaktól, gomboktól, vattától vagy lábfejektől való félelem?

Figyelt kérdés
Ezeknek semmi köze a túléléshez, mint mondjuk a tériszony vagy a víziszony.
2011. jún. 4. 17:20
 1/5 anonim válasza:
100%

Érdekes kérdés.

A választ nem tudom, de engem is kiráznak a kis lyukak. Főleg, ha több van belőlük egy helyen! Valamiért gusztustalannak találom.

2011. jún. 4. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Erre én is kíváncsi vagyok!!!
2011. jún. 6. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
100%
Én is pont úgy vagyok mint az előttem író! Írtózok a sok lyuktól, kiráz a hideg és képtelen vagyok sokáig nézni az ilyen tárgyakat... De sajnos nem tudok erről senkivel se beszélni, mert mindenkinek új ez a jelenség... :S
2012. szept. 6. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A legtöbb ilyen furcsa fóbia gyermekkorban alakulhat ki, ha a dologhoz amitől fél, egy rossz emléket kapcsol.
2013. okt. 24. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

A kis lyukaktól való félelem sok emberben ott van, de ezt nem lehet fóbiának nevezni, csupán gusztustalannak találják az emberek - többek között én is. Ez onnan ered, hogy az emberben valószínűleg egy csúnya bőrbetegséget idéz fel a kép látványa, ezért olyan visszataszító :)

Nézd meg Tanulom Magam videóját a fóbiákról, érdekes dolgokat mond :)

Egyébként vannak fóbiák amik genetikailag vannak belénk kódolva, tehát nem kellett ahhoz semmilyen gyerekkori trauma, amitől félünk majd az adott állattól vagy tárgytól. Általában ez az arachnofóbia (pókiszony) szokott lenni.

2020. ápr. 23. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!