Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Félelem a fényképezéstől?!...

Félelem a fényképezéstől?! Mit lehet ez ellen tenni?

Figyelt kérdés

Ha valaki megpróbál lefényképezni, egyből leblokkolok, képtelen vagyok természetes ábrázatot vágni, ezért mindig erőltetett lesz a végeredmény. Azt mondják, szép vagyok, de csak élőben, mert a fotók a lehető legrosszabb arcomat mutatják. Még ha addig jól is éreztem magam a bőrömben, a fényképező látványától lezsibbadok. Mit tehetnék, hogy ez ne váltson ki belőlem ilyen fokú "menekülési vágyat"? Veletek volt már ilyen?

22N


2011. okt. 31. 07:24
 1/8 anonim ***** válasza:
60%
Egy dolog segíthet, ne figyelj oda, ha fényképeznek, ne is vegyél tudomást róla. Egy kolléganőmnek is ilyen fóbiája volt, mindig azt hitte, hogy a fényképeken rendkívül csúnya. Persze meg is tett mindent ezért :) Aztán (vállalati buliban) készítettem róla jópár képet úgy, hogy nem vette észre és miután megnézte, nagyon elcsodálkozott, hogy milyen jól néz ki.:)
2011. okt. 31. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy én nem a "lesi fotózásra" gondolok, hanem amikor mondják nekem, hogy "na, akkor nézz ide, mosolyogj..." stb., nem tudok mosolyogni, éppen az ellenkező lelkiállapotot sikerül megörökíteni, még ha a szerelmem áll is a gép mögött.
2011. okt. 31. 07:53
 3/8 anonim ***** válasza:
73%
Nem minden ember jól fényképezhető. Nem tudnak fesztelenül viselkedni a gép előtt. Ez persze megszokás kérdése is. A megoldás az, hogy egy csomó fényképet kell csinálni, és akármilyen idétlan képet vágsz, már csak a nagy számok törvénye alapján is be kell csúsznia egy-két jobban sikerült képnek.
2011. okt. 31. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ez eddig oké, de biztosan van rá valamilyen megoldás. Én tudok így beletörődni, hogy "nem vagyok jól fényképezhető" oszt' kész... A legmeghatározóbb pillanatok teljesen más színezetet kapnak utólag, ha savanyú vagy akármilyen arcot vágok az akkor készült képeken.
2011. okt. 31. 09:54
 5/8 A kérdező kommentje:
* Elnézést: Én NEM tudok így beletörődni... stb.
2011. okt. 31. 09:54
 6/8 anonim ***** válasza:
73%

Dettó ez vagyok, mintha magamról olvasnék. Én pedig férfi vagyok, de iszonyatosan rossz fotó alany.:) Ahogy pózolni kell a gép előtt, rögtön eltorzul az arcom, és rettenetes végeredmény születik. Ami a legrosszabb, hogy ezt mások is észrevették már, és szóltak (röhögtek) nem vagyok valami fotogén.

Szerintem pont ezért nem tudok változni, mert egyszer rossz kép sikerült rólam, akkor kinevettek, és félek, hogy mindig ez lesz. Természetesen rendre ez is szokott történni.

Én rendezvényeken, összejöveteleken egyszerűen "elmenekülök" a fényképezőgép elől. Nincs is rólam túl sok kép. Viszont zavar, hogy ez van.

2011. nov. 2. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
54%

Amit tanácsolni tudok az az, hogy fogadd el magad olyannak, amilyen vagy, még ha ez klisés is...

Nézd pozitívan, nem vagy megcsonkítva, megvan a kezed lábad, nem vagy kopasz, és a valóságban, nem papíron, szép is vagy... Ha te nem vagy elégedett magaddal, más nem fog helyetted büszke lenni... Egyébként az is érdekes kérdés, hogy miért fontos, hogy hogyan nézel ki a képen... Azzal, hogy emiatt aggódsz, csupán azt bizonyítod be mindenkinek, hogy nem mered magad felvállalni. Pedig ez vagy te.

Az a baj, hogy a test szerepét túl értékelik... Ha úgy fogod fel, hogy csak egy héj (reinkarnáció) amiben a lelked fejlődhet, de: a lélek temploma, már is nem lesz annyira égető probléma, hogy hogyan nézel ki síkban.

2011. nov. 2. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

ma 14:01 - es válaszoló, nagyon belenyúltál a lényegbe és totál igaz, amit írsz! :-)

Köszönöm a válaszaitokat!

2011. nov. 2. 14:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!