Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A depresszió biztos jele az...

A depresszió biztos jele az aluszékonyság, álmatlanság?

Figyelt kérdés

Mert hiába alszok éjjel 7-8 órát is, napközben állandóan fáradtnak érzem magam, mintha nem is aludtam volna. És ez mostmár oda vezet(ett), hogy rendesen nem is tudok odafigyelni az iskolára meg a kötelezettségeimre.

Járt valaki hasonló cipőben?


2011. jún. 5. 10:16
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül depresszió ez. Lehet, hogy az alvás minősége nem megfelelő. Lehet, hogy átmeneti leterheltség az oka. De ez még nem depresszió.
2011. jún. 5. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Igen, ez lehet az egyik jele, de azért, hogy kijelentsd, hogy depressziós vagy, több kell picit. Én is így voltam, bár én depressziós is vagyok. Az orvosok először vashiányra tippeltek, de nem vagyok az. Ha unalmas, semmitmondó, eseménytelen az életed, akkor léphet fel leginkább szerintem.
2011. jún. 5. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ez nem depresszió.

Lehet túlterheltség, sok stressz, de az úgynevezett "tavaszi fáradtság" is.

Ilyen esetben töltsd fel a szervezeted vitaminokkal, ásványi anyagokkal lehetőleg ne kapszula, hanem sok zöldség, gyümölcs formájában.

És sokat légy friss levegőn, lehetőleg városi forgalomtól távol, nyugtató környezetben.

2011. jún. 5. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A depresszió sokkal összetettebb mint amit leírtál.

Depresszió tünetei: levertség, öröm, érdeklődés elvesztése minden iránt ami eddig érdekelt, kedvtelenség, önleértékelés, szomorúság, üresség érzés, közömbösség érzés minden iránt, öngyilkossági gondolatok, önvádolás,bűntudat, testsúly jelentős csökkenése/növekedése rövid idő alatt, alvászavar, és ezáltal a fáradtság is.


Történt veled mostanában nagyobb trauma? Haláleset, szerelmi bánat, családi gond? Lenne oka annak hogy depressziót "diagnosztizálj magadnál?


Fáradtságod oka lehet: helytelen tálálkozás, kevés mozgás, mentális túlterheltség.

Megoldás: Egyél egésségesen, sportolj, kapcsolódj ki egy kicsit a mentális tevékenységedből(tanulásból, munkából), erre jó módszer szerintem a hangszeren játszás, tv nézés, számítógépes játékok-meglepő hogy mennyire el tudnak lazítani agyilag:)

Sok sikert!

2011. jún. 5. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Hát én első körben inkább vérvételre mennék a helyedben, mint pszichiátriára.

A depressziónak esetleg egyik tünete lehet ilyen is. XD

Inkább vérszegény vagy, pocsékul táplálkozol, nincs elég vitaminbeviteled, stb.

2011. jún. 5. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!