Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ki hogyan éli meg az extrasyst...

Ki hogyan éli meg az extrasystole (időnként érezhető kihagyás érzés, majd egy-két erős szívdobbanás)?

Figyelt kérdés
Mostanában heti rendszerességgel fordulnak elő nálam ilyen extrák, a kardiológus azt mondta, rendben van a szívem, még billentyű hibám sincs és hogy ez természetes dolog, el kell fogadni. De hogy őszinte legyek, elég ijesztő néha ez a jelenség. Van más is hasonló helyzetben? Ki hogy éli meg, mit tapasztal, mikor kezdődött, mióta tart, milyen gyakorisággal, kezelhető és ha igen, hogy? Én magneB6-ot szedek 1 hete, de ma volt épp extrám (a legutóbbi másfél hete), ezek szerint ez nem használ.
2011. jún. 6. 23:23
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekem huszonéves korom elején kezdődött.Most 36 vagyok.Azóta a legkülönfélébb ritmuszavarokat érzékeltem és néha rendesen rám hozták a frászt, de azóta túl vagyok már az összes szívvizsgálaton és semmi szervi bajomat nem találták.Bizony el kell fogadni.Ismerősöm szerint ez amolyan fiatalok "betegsége", nála is abban a korban kezdődött el, mint nekem.Remélem, majd kinőjük.Én Concor tablettát szedek(béta blokkoló), mert a stressz miatt felmegy a vérnyomásom meg a pulzusom.És citromfű teát iszok, az meg szívnyugtató.
2011. jún. 6. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Nekem 29 éves koromban kezdődött, volt, hogy naponta tapasztaltam, akár többször is, akkor nem is tudatosult bennem, hogy azok extrák (azt hittem, valami mellkasi izom, vagy rekeszizom rángás), idővel el is múltak. Majd fél év, vagy talán egy év is eltelt anélkül, hogy érzékeltem volna, majd megint havonta 1-2 ilyen volt, utána megint sokáig semmi. Most 34 éves vagyok, egy hónapja érzem megint, minden héten volt egy, de ma már három, kb. 1-2 óránként. Valami ezt előhozza, de most nem is vagyok nagyon stresszes, igaz, az elmúlt fél évben alig mozgok, nem sportolok, ülő munkát végzek. De amíg sportoltam, akkor is vigyáznom kellett, mert a statikus terhelést rosszul bírom (pedig a szívemet egészségesnek találta a szakorvos). A teát kipróbálom, köszönöm a tanácsot!
2011. jún. 6. 23:50
 3/8 A kérdező kommentje:
Ja, azt nem írtam, hogy van, hogy nekem is felmegy a pulzusom, de nem szedek semmit, inkább lenyugszom olyankor és visszaáll elfogadható szintre. A vérnyomásom is, otthon mérve, fekve, ma 115/69 volt, 85 pulzussal (tudom, hogy valószínűleg nem orvosok a válaszolók, de mi, akik tapasztalnak hasonlókat, ugye gyakran mérjük). Az extrákat akkor tapasztalom, amikor pihenek, utána továbbra is normális a pulzusom és a vérnyomásom (persze van, hogy megijedek és a pulzus megemelkedik). Lehet, hogy az extrákat a magne B6 váltja ki, amit márpedig pont ez ellen szedek?
2011. jún. 6. 23:55
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekem 1995-ben kezdődött. A pulzusom felgyorsult 220-240-re is, ilyenkor alig láttam és rendesen rosszul voltam. De csak 1-2 percig tartott sokszor addig sem. Voltam szív ultrahangon, ezer EKG-n, 24 órás EKG-n, de minden negatív. 2010-ben múlt el minden ilyen panaszom (és most nem rémisztgetni akarok) heredaganattal megműtöttek és azóta nincs kihagyás, szapora pulzus, derékfájás. Teljesen rendbejött minden olyan dolog amire nem volt magyarázat a műtétig. Persze ez nem jelenti azt, hogy bárkinek ilyen problémája lenne a háttérben, csak leírtam az én esetemet, hátha valakinek hasznára válik majd. 36/F
2011. jún. 7. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Előzőnek:

Tőlem vettek vért idén, de nem láttak semmit, ami daganatra utalt volna. Neked hogy állapították meg 15 év után a daganatot? Hogyhogy ennyi ideig ott volt és nem látták? (a válaszodból arra következtettem, hogy ez okozta a szív panaszokat).

Valahol azt olvastam, hogy a gyökérkezelt fogak is tudnak furcsaságokat okozni én már erre is gondoltam, mert van 3 is.

2011. jún. 8. 08:43
 6/8 anonim ***** válasza:
Szia, én 22 éves vagyok és nekem is van ilyen, nekem egy Nebivovol nevű tablettát írt rá fel az orvos. Most kezdtem szedni, majd meglátjuk, használ-e.
2012. jún. 12. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
a nebivolol egy szar semmit nem hat, én nebiletet szedek e mellett rytmonorm 150est napi 3 szemet és augusztusban mehetek kivizsgálásra mert nem a legjobb az állapotom.25/M
2012. júl. 17. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Régi kérdés, de hátha segít még valakinek..

Régóta volt már szívkihagyásérzésem nekem is. Aztán 17 éves koromban kezdődött a komolyabb rész, 170-re ugrott a vérnyomásom a semmiből, nyugalomban. Ügyeletre vittek, 150-et mértek ott, de mentős bácsi aszondta ez normális... Továbbküldött háziorvoshoz, aki beutalt kardiológiára. Labor, ekg, 24 órás vérnyomás mérés, de nem találtak semmit. Rá 1 évre szúrni kezdett a mellkasom, elég rendesen. Másnapra kaptam is időpontot kardiológiára, magánrendelésre. Ekg, 4 végtagon vérnyomás mérés, és szívultrahang. Itt azt mondták, keringési hyperkinézisem van (felgyorsult keringés, ez volt 18 évesen). Azóta nebibetát szedek, most vagyok 22. A szívkihagyásérzések néha előjönnek, doki szerint extraszisztolés tevékenység, de állítólag normális. Szervi elváltozás nem volt. Gyógyszer mellett ritkult az ilyen vérnyomás kiugrásos rohamok száma, talán már 1 éve nem volt, de a kihagyásérzések azért előjönnek néha.

2018. aug. 29. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!