Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit tehetnék? Menjek fogorvosh...

Mit tehetnék? Menjek fogorvoshoz, esetleg hagyjam a fenébe?

Figyelt kérdés
letört az alsó bal kettes(vagy melyik):D fogamból egy nagyon picike darab a sarkából.. nem nagyon feltűnő szinte nem is látni csak ha jobban megnézi az ember.. ám érzem hogy letört, azaz a nyelvemet ha végigsimítom rajta érzem, hogy érdes.. meg olvastam hogy elfertőződhet meg ilyesmi valaki segítsen hogy mit csináljak :(
2011. jún. 7. 16:03
 1/8 anonim ***** válasza:

ha elmész, kipótolja.

ott a törés részén könnyebben szuvasodik a fog, zavarja a nyelvedet stb...

2011. jún. 7. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nekem több fogamból is tört le ilyen icipici darab, pár napig éreztem őket a nyelvemmel, aztán megkoptak, és ma már nem is tudok róluk. A fogam meg nem lyukadt ki ott, mert mosom.
2011. jún. 7. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

köszönöm a gyors választ:) nagyon rendesek vagytok

amúgy nem olyan iszonyatosan nagy darab, csak félek, h ahogy az első válaszadó mondta szuvasodni fog de remélem nem:)mosom majd rendszeresen meg öblögetek biztos ami biztos:)

2011. jún. 7. 16:18
 4/8 anonim ***** válasza:

Nekem ilyen miatt kihúzta a fogam.


egy ismerősömnek meg pár hétre rá elkezdett fájni az a foga, mert valami idegvégződés szabadon volt a letört rész miatt.

2011. jún. 7. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Jó, de nem mindegy, hogy félbetörik az a fog, vagy csak letörik "egy nagyon picike darab a sarkából", ahogy a kérdező mondta. Egy ilyen kis lepattanó szilánk miatt csak és kizárólag egy elmebeteg húzza ki a fogat, nyilván abban az esetben nagyobb rész tört le és sérült meg, esetleg maga a fogbél és az ideg is (bár nem tudom elképzelni, hogy mit talált menthetetlennek a doki, hisz az ideg még mindig elölhető, stb). Ilyen kis lepattanásoknál ilyesmi nem történik meg, azt tudom elképzelni, hogy a doki lecsiszol a fogból egy nagyobb darabot és pótolja. De nekem pl akkora darabok törtek le a fogaimból, mint egy szem kristálycukor. Nem mindegy, mekkora az a darab. Pár napig karistol a törött rész, aztán lekopik, és nem fogod érezni. Ha nyugtalan vagy, menj dokihoz, de ő csak annyit tehet, hogy tovább csiszol rajta és készít rá egy pótlást... Az nekem egy morzsa miatt nem érte meg, főleg hogy ha ne adj Isten kilyukad, még mindig egyszerűbb betömetni... :D
2011. jún. 7. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
köszönöm igen már nem is annyira vészes kopok magától a természetre bízom magam utolsó válaszoló nagyon köszönöm az érthető választ:)és természetesen mindenkinek;)
2011. jún. 8. 18:13
 7/8 anonim ***** válasza:
Szívesen :)
2011. jún. 8. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
HM, az fogorvosom egy Elmebeteg.
2011. jún. 8. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!