Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Nől a bölcsesség fogam,...

Nől a bölcsesség fogam, nagyon fáj és átterjedt a fájdalom a jobboldali mandulámra sőt még a fülemre is, nagyon kellemetlen érzés, mit tehetnék? Fogorvoshoz nincs időm menni.

Figyelt kérdés
2011. jún. 27. 14:29
 1/7 anonim ***** válasza:
Azt teheted,hogy lemondod,az egyik programodat,és bejelentkezel a fogorvoshoz!
2011. jún. 27. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
A fogam szinte már nem is fáj, de a fülem annál inkább. Valami jó tippek fülfájásra?
2011. jún. 27. 15:52
 3/7 anonim válasza:
Minden körülmények között menj el fogorvoshoz. A váróban valószínűleg már nem is fog fájni semmid, de légy bátor és mutasd meg a fogorvosnak. Komolyabb szövődmények is lehetnek, akár be is gennyesedhet és rámehet különböző szerveidre.
2011. jún. 28. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Na most meg rájöttem hogy nem is a fogam miatt van mind ez, hanem az egész jobb oldalamat megfogta a huzat és mindenem fáj jobb oldalról. A mandulám, a fülem, a fejem és igy a fogam is...
2011. jún. 28. 20:31
 5/7 anonim válasza:
Jobbulást!
2011. jún. 28. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A huzat nagyon rá tud menni a fülre, a fogra, de olyan tüneteket, amikről te írtál csakis a bölcsességfog szokott produkálni, pl. ha a félig kinőtt fog húsa alá alámegy egy morzsadarab, és begyullad az íny.


Ha nincs egyáltalán semmi baja a többi fogadnak, és a bölcsességfogon sem látsz a tükörben semmit, akkor megteheted azt is, hogy egy időre hanyagolod a fgodokit - ha annyira félsz vagy annyira nincs időd -, veszel a gyógyszertárban vagy egy drogériában egy erősebb fogöblögetőt, és eleinte naponta háromszor, minden fogmosás után meglögybölöd alaposan az ínyedet, különönsen a gyulladt íny felett, aztán, ha enyhülnek a tünetek, akkor csak este, de alaposan. (2-3 perc min.)


Nekem pontosan ugyanilyen tüneteket tud produkálni az évek óta növögető bölcsességfogam, és éppen most másztam ki egy olyan időszakból, amiről te is írsz. (És én is érzékeny vagyok a huzatra.)


Ja: még valami: érdemes ez alatt az időszak alatt lágy sertéjű fogkefét venni, nagyon-nagyon lágyat, és gyakran cserélni. Sokat segít.


Jobbulást!

2011. júl. 24. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi, már helyre jött...öblögettem vmi fertötlenitövel és néhány nap alatt elmult a fájdalom...
2011. júl. 24. 21:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!