Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért van ilyen sok rákos beteg?

Miért van ilyen sok rákos beteg?

Figyelt kérdés
Nálunk a családban 4en haltak meg, ismerőseim körében is nagyon sok rákos van... Mitől van ez?
2011. jún. 8. 00:58
 1/5 anonim ***** válasza:
57%

Ez elég összetett kérdés.Egyrészt (sajnos) a hajlam örökölhető,másrészt egészségtelen életmód,egyre nagyobb lég/viz/talajszennyezés.

Másrészről meg,olyan fejlett az orvostudomány,hogy egy rákot diagnosztizálni nem nagy "etvasz",mig régen sok haldoklóról/betegről nem sikerült kideriteni,hogy daganatos volt ,ez is torzíthatja a statisztikát.

2011. jún. 8. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Stressztől szerintem.
2011. jún. 8. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Öröklött hajlam miatt családokban halmozódhat.


Egyébként az életmódtól és környezeti hatásoktól függ: dohányzás, alkoholfogyasztás, nem megfelelő étrend, környezeti ártalmak (pl. levegőszennyezés) stb.


Ma gyakoribb a rák, mint mondjuk 100 éve, mert egyrészt tovább élnek az emberek, másrészt a dohányzás, alkoholfogyasztás, levegőszennyezés, elhízás stb. elterjedtsége miatt.


Viszont régen is elég gyakori volt a rák. Mondjuk a mai Magyarországon évi kb. 50 ezer új beteg van, 100 éve kb. 20 ezer volt.

2011. jún. 8. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Hat en szerintem nem az öröklesen mulik,hanem a rengeteg mergezett taplalekon.Ez biztos!
2011. jún. 13. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Szabosa25 válasza:

Meg van már az ellenszere tuti, csak a gyógyszergyáraknak nem érdeke, mert nem lenne rengeteg kemo-t eladni.

Egyébként sztem. Csernobil most kezdi ki adni a hatását.

2014. júl. 30. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!