Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ahogy nőttem, görbült a...

Ahogy nőttem, görbült a lábam. Miért? Ez segíthet?

Figyelt kérdés
Kiskoromban egyenesek voltak, most meg görbék. Ez segíthet, kiegyenesíti? Nekem is ilyen, csak a térdem ősszeér, de a sípcsontom olyan kifelé görbülős. Lúdtalpam is van egy kicsit. Link: [link]
2011. jún. 8. 20:34
 1/2 anonim ***** válasza:
Három ok miatt görbült a lábad. ha túl nagy a testsúlyod azért is ha nem akkor talán olyan sportok miatt mint a lovaglás vagy kerékpározás vagy ilyesmik. Ha ezek ki vannak zárva akkor csak simán gyorsabban nő a csontod külső fele mint a belső. Amúgy a képen látható megoldás az szerintem hülyeség. Ahhoz hogy kiegyenesedjen etől a lábad rengeteget kéne így lenned. kb napi 24 órából minimum 16ot vagy fél évig. Lehet az is hogy magától egyenesedni fog. De ha hiszel benne hogy ez hat hát ki tudja ,lehet mégis.
2011. jún. 10. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Gondoltam lehet segít, mert pl kishugomnak 2 évesen hordania kellett lábsíneket, neki is görbe volt. Szépen ki is egyenesedett neki, igaz nem lett teljesen tökéletes, de egész jó. Nem vagyok túlsúlyos, normál súlyú vagyok (160 cm, 52 kg). Lovagolni nem jártam, de bicajozom már évek óta, azzal járok mindenhova, van hogy egy nap 10 km-t is letekerek, vagy többet. Lehet, hogy attól van :S. Megpróbálom ezt a módszert.
2011. jún. 10. 22:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!