Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Tegnap elégettem forró olajjal...

Tegnap elégettem forró olajjal a csuklómag és a tenyeremet. A tenyeremen az égő fájdalom nem múlik el, délután óta jéggel hűtöm, másképp nem bírom ki?

Figyelt kérdés
A baj az, hogy jövő héten vizsgázok, aludnom kellett volna, de annyira ég, hogy majdnem megőrülök. Jég nélkül 1 mp-et sem bírok ki. Meddig fog még így égni? Délután esküvő lesz!
2011. jún. 11. 04:29
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen komoly égési sérülést nem lehet házilag kezelgetni. Menj vele orvoshoz azonnal!
2011. jún. 11. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Menj el a sürgősségire, lekezelik és bekötözik neked szakszerűen. Lefertőtlenítetted? Az nem ártana neki. Most reggel beméz, vagy csak az ügyeletre is, és hamar végzel.
2011. jún. 11. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
6-kor el tudtam aludni, most pedig már nem fáj. Még csak másodfokú égésnek sem mondanám, mert nem lett hólyagos, de eszméletlenül égett. Biztos azért mert a tenyeremen érzékenyebb a bőr. Köszönöm a válaszokat, most pedig rohanok tanulni.
2011. jún. 11. 09:12
 4/5 anonim ***** válasza:

Szívből kívánom, hogy soha többé ne forduljon elő veled, de ha netán mégis: nagyon fontos, hogy AZONNAL, MIN. 10 percre JÉGHIDEG, FOLYÓ CSAPVÍZ alá tedd a kezedet!


Én kb. 9 évesen magamra rántottam a tűzről éppen levett kávéfőzőt. A hasamon a mai napig ott a nyoma...

20/L

Jobbulást és jó tanulást! :)

2011. jún. 11. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Aloavera! ha nincs, akkor erdemes otthon tartani egy csereppel. Amikor egesi serules van, akkor ennek a novenynek a zselejevel, es hideg paradicsommal kell beboritani a serult feluletet, igy 20 perc mulva mar tunetmentes leszel!

A fott tesztanak a vizevel forraztam le a kezemet, s ezzel a modszerrel sikerult lekezelnem. A paradicsom is hatasos onmagaban.

2011. jún. 11. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!