Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ujjszopásról hogyan lehet...

Ujjszopásról hogyan lehet (ne) leszokni?

Figyelt kérdés
Kisfiam 14 éves és még mindig csinálja, a gyógyszertárban kapható keserű/erős krémek/ecsetelők semmit nem használnak, mindet beletörölte a párnába és tovább szopta az ujját! Tehát valami más megoldás kellene...
2009. márc. 20. 23:28
 1/4 anonim ***** válasza:

Nekem is voltak régen ilyen problémáim.Én meg le akartam róla szokni, de valahogy álmomba vissza került a számba.:S

Celluxszal,vagy hasonló szalagos ragasztóval kösd a mellette lévő ujjához.Nekem bevált.:)

Valamint mondd meg neki, hogy csúnyák lesznek a fogai, és ha most nem szokik le róla, később még nehezebb lesz.

2009. márc. 20. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarlak elkeseriteni, de ha edddig meg nem szokott le rola, nem is fog. Egyik ismerosom 30 eves, gyereke van, es bekapja az ujjat, oszinten mondom am! Ha nem ismernem, nem hinnem el. Rajta kivul soha senkit nem lattam meg hogy ilyet csinal ennyi idos koraban.

Neki gyerekkori lelki gondok miatt maradt meg az ujjszopas, szeretethianya is van a lanynak.

Ismerosok elott szopja az ujjat, nyilvan munkahelyen nem, de amugy otthon igen. Szorongva ul, es szopizik(((

2009. márc. 20. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
pszichológus
2009. márc. 21. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

az utolsó hozzászólónak van igaza.

én is sokáig cumiztam, engem a fogszabályzó állított le róla, de nagyon utáltam.

azonban az ilyen idős korban szorongás jele a cumizás. vidd el egy pszichológushoz.

2009. márc. 21. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!