Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Napi 3-4 liter szánsavmentes...

Napi 3-4 liter szánsavmentes ásványvíz elfogyasztása nem túlzás?

Figyelt kérdés
29 éves nő vagyok és szeretnék a nyáron fogyni pár kilót. Amúgy is sokat iszom, de ez mostanában simán elfogy. Felesleges?
2011. jún. 11. 15:45
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem egy forma mennyiségre van szüksége egy 50 kilós,meg egy 80-100 kilós embernek.
2011. jún. 11. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

75 kg vagyok és 172 cm.


Igazad van, erre mondjuk nem gondoltam.

2011. jún. 11. 15:50
 3/7 anonim ***** válasza:
Én is megiszok ennyit, mert meleg van, és sokat mozgok, nekem kell ennyi.
2011. jún. 11. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Első vagyok.Az Én háziorvosommal nagyon jól el lehet beszélgetni mindenről.Egyszer mondtam neki,hogy azt olvastam hogy nem egyforma a szervezet vízigénye,nagy mértékben függ a testsúlytól.akkor mondta hogy így igaz,ez hogy igyunk minimum napi 2-3 liter vizet,ez egy általánosítás.Az Én nagymamám nagyon picike filigrán néni volt,és erőltették belé a napi 4 liter vizet,és szegénykém,nem bírta meginni soha.Akkor olvastam utána,hogy neki 1,5-2 liter már bőven elég,ha annyit meg bír inni.
2011. jún. 11. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
nem túlzás, ha nem erőltetésből iszod
2011. jún. 11. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Ludens ***** válasza:

Lehet normális az emelkedett vízfogyasztás, sportolás és a meleg időjárás nagymértékben megnövelheti a vízfogyasztást, ami az ön esetében adott lehet. Azért megéri rá odafigyelni. Lehetséges oka lehet az fogyokurához szedett vízhalytó hatású szer aminek ebben az esetben semmiképp nincs jó hatása, vagy esetleges cukorbetegségre hívhatja fel a figyelmet amit háziorvosnál gyorsan kivizsgáltathat.

Ajánlom, hogy ne mindig ugyan olyan típusú ásváyvizet igyon bizonyos időközönkét cseréljeőket.


Kérdésére a válasz röviden. Nem felesleges az a víz mennyiség amit bevisz. Ha szomjuság jelentkezik azt kikell elégíteni. A szomjuság okának tisztázása mint ahogy fentt is írtam már más kérdés.

2011. jún. 11. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Jól esik ez a mennyiség. Nem szedek fogyasztószereket és tudtommal cukorbeteg sem vagyok, nem utal erre semmi.

2011. jún. 11. 16:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!