Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Jár még bizonyos számú véradás...

Jár még bizonyos számú véradás után kitüntetés/elismerés?

Figyelt kérdés
Régen tudom hogy járt, édesanyám, nagymamám is kapott, 20,30,40. alkalomra. Nem mintha számítana, nem hiszem hogy a véradók az elismerését adnának vért, de emlékszem olyan jól esett az is, amikor az első véradásért kaptam az emlék kitűzőt és "elismerést"... nem nagy dolog, ezzel még is éreztetik az emberrel, hogy minden egyes aktív véradó, így ő is fontos a számukra. A kérdésem az lenne, hogy van e még ilyen oklevél, emléklap bármi, avagy már teljesen el lett feledve?
2011. jún. 12. 18:46
 1/9 anonim ***** válasza:
Kpasz egy kis könyvet meg 1 vércsepp formájú kitűzőt hogy adtál vért valamint ingyen kaja pia csoki meg 500 ft értékű utalvány.
2011. jún. 12. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

az ingyen kaja, pia egy Aro -s (metro) nápolyi szelet és egy fél literes ásványvíz. az 500 ft-os utalvány is igaz.

De épeszű donor, nem ezekért ad vért!!!

2011. jún. 12. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Az ingyen kaja-pia nem jutalom, hanem az elvesztett vérmennyiség újratermelődéséért adják.
2011. jún. 12. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Nem a teára, vízre, nápolyira, egyebekre gondolok, amit véradáskor adnak. Ezzel tisztában vagyok, én magam is rendszeres véradó vagyok, és elhihetitek, hogy nem azért a szottyadt nápolyiért csinálom! :)

A kérdésem arra irányult volna, hogy régen a véradók kerek számok után 20-30. véradás után (nem tudom pontosan) kaptak egy emléklapot arról, hogy már a 30. véradásukon vettek részt. Nem azt mondom, hogy ez egy létszükséglet és a véradók "erre gyúrnak", de még is csak jóérzés, hogy valahol számon tartják, elismerik az ilyen alkalmakat, fontosnak tartják a véradókat! Arra lennék kíváncsi, hogy ilyen emléklapot kapnak-e még a véradók, vagy már nem?

2011. jún. 12. 20:48
 5/9 anonim ***** válasza:
Azt írod, rendszeres véradó vagy. Akkor ,ha adnak még emléklapot, kapnod kellett volna. Amúgy sok-sok éve még csoportosan mentünk a munkahelyünkről vért adni. Aztán kitalálták, munkaidőben nem lehet. Azon a napon is dolgozni kellett. Sokan elmaradtak akkor.Néha kampányszerűen véradó napot csinálnak valami rendezvényen. Ennyi.
2011. jún. 12. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Én még nem tartok ilyen kerek számnál, de hamarosan elérem, ezért a kérdés! :)
2011. jún. 12. 22:01
 7/9 anonim ***** válasza:

Régen a Vöröskeresztnek voltak a munkahelyeken alapszervezetei.Ők tartották nyilván a véradókat és ők is szervezték a véradásokat.

ha jól emlékszem először 15 véradás után volt emléklap és valami csekély tárgyi ajándék.aztán tovább 20, 25... stb.

most már szerintem a kutya nem foglalkozik vele, ki hányszoros véradó. sajnos...

azért érdeklődj a Vöröskeresztnél, vagy a véradóban.

2011. jún. 13. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
A véradó lapon, amit az orvos az ember kezébe nyom rajta van ki hányszor adott már vért, én is meglepődtem, de számon tartják. Mostmár központilag tudják azt is kit lehet behívni sürgős helyzetben, illetve ki az akinek kell "meghívót" küldeni véradó alkalomra, mert több mint 3 hónapja nem volt. Köszönöm szépen a választ, annyira nem fontos, majd ha elérem megtudom mi a helyzet, ha nem jár semmi akkor sincs semmi... :)
2011. jún. 14. 01:39
 9/9 anonim ***** válasza:

szia! ma már valóban nyilvántartanak mindenkit gépben, csak arra utaltam,amikor azt írtam, hogy a kutya sem foglalkozik velük, hogy a megemlékezések elmaradtak.pedig

erkölcsileg fontos az embereknek...

én is megőriztem mniden emléklapot, igy is tudtam igazolni a gépi rendszer előtti véradásokat, amikor a vizitdíjmentességhez kellett.persze a véradó igazolvány a legfontosabb, csak , amikor bejött a gépes nyilvántartás,

nem tartották fontosnak.

most is ragaszkodj minden alkalomkor, hogy nyomják oda az a pecsétet, ne sajnálják.

és a véradó igazolvány akár életmentő is lehet.egy ismerősöm súlyos autóbalesetet szenvedett, a helyszínen mentették meg az életét, de mivel az igazolványai között

ott volt a donor igazolványa is, azonnal megfelelő vért kaphatott, megkerülve a vércsoptmeghatározást.persze ez régen volt, de igaz volt.

üdv-veterán véradó-

2011. jún. 14. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!