Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nyelésnél kellemetlen gombóc...

Cintikebabby kérdése:

Nyelésnél kellemetlen gombóc érzés, váladékleragadás mitől lehet?

Figyelt kérdés
Nyelésnél mintha kellemetlenül érezném a mandulám,szorító fojtó gombócérzés van a torkomban ami néha eljön néha elmúlik,és állandó váladék van leragadva ami nyúlós fehér,olykor gennyes,nehezen tudom felköhögni,de ha sikerül felköhögni lenyelem és mintha visszaragadna,nagyon frusztráló,már a legrosszabbra is gondoltam...,ez körülbelül egy hónapja tart már,voltam orvosnál is közbe aki azt mondta hogy REFLUX (sav visszafolyás),de nem hinném...,elég stresszes időszakot tudhatok magam mögött, folyamatosan ezen jár a gondolatom,hogy ne legyen semmi komoly bajom...,nehézlégzésem is emiatt lehet sokszor mert ezen stresszezek!Válaszokat előre is köszönöm!
2011. jún. 12. 21:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Allergia valamilyen ételre, vegyi anyagra, gyógyszerre.

Én ismerem ezt a tünetet én is allergiás vagyok pld mogyoró, hal, gyógyszer. Nekem a folyamatos flavin szedésével és calcium sandoz ivással elviselhetők a tünetek.

2011. jún. 12. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
A lányomnak is hasonló tünetei voltak. Aztán kiderült: allergia. Jobbulást!
2011. jún. 12. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
hmmmm hát erre nem gondoltam,mondjuk az igazság az hogy tart már ez egy fél éve,de ritkán jött csak elő nem figyeltem fel rá,de most intenzíven tart mint mondtam,majd kiderül...
2011. jún. 12. 22:00
 4/13 A kérdező kommentje:
Utolsó hozzászólótól szeretném kérdezni hogy mire volt allergiás a lánya,és milyen tünetei voltak,és meddig "szenvedett" vele!köszönöm!
2011. jún. 12. 22:28
 5/13 anonim ***** válasza:

Ahogy az előttem lévők is írják lehet allergia. Ha allergiás vagy akkor annak más tüneteit is észlelnéd, ha savad van és azt böfögöd vissza (reflux) akkor a gyomorszájnál maró érzést éreznél, hányingered lenne, hánynál a stressztől meg az idegtől lehet gombóc érzés a torkodban a váladék meg gyulladásra, vírusra utal lehet valami lappang benned nehéz így megmondani hogy mitől lehet túl keveset írtál és a panaszaid alapján csak ezt tudom mondani.


A nyákot ha felköhögöd ne nyeld le hanem köpd ki mert csak a gyomom fájást fog csinálni a nehéz légzés is a nyák miatt lehet, ha sűrű és nehezen tudod felköhögni szedj AMBROXOL-t vény nélkül kapható, a légzésedet is könnyíti szóval ezt ajánlom és hogy menny vissza az orvoshoz.


írd le a panaszaidat részletesen mert ez túl kevés utána én is okosabb leszek

2011. jún. 13. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

nos a pontos panaszom,enyhe fulladás,nyeléskor érzem h váladék van a torkomban,felköhögéskor akkor zöld váladék (gondolom gyulladás),levegő kilégzéskor néha sípoló hang.


Amugy nyeléskor patogó hang van a fülembe az mitől lehet,és a jobboldali valamikor hangosabban,eddig is volt vagy csak most figyeltem fel rá?

2011. jún. 13. 17:40
 7/13 anonim válasza:
Kérdésedre válaszom: A lányomnál most éppen a szöszmöszös virágzáskor jött elő. (nyárfa) Ő azért ment orvoshoz, mert a tiedhez hasonlóan a torkában érzett mindig valamit, neki inkább vattaszerű érzés volt. De régebben is volt már ilyen, akkor viszont apró hólyagocskák voltak mélyen a torkában. Szóval mindenképpen tovább kell lépni. A lányom most allergia gyógyszert kapott és köptetőt mellé. 5 napos kúrában éppen tart még. Remélem hamarosan jobban leszel. Üdv. Bné
2011. jún. 14. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
köszönöm!Üdv
2011. jún. 14. 19:33
 9/13 anonim ***** válasza:

nos végül is nem vagyok orvos de a panaszai alapján én azt gondolom hogy gyulladásról lehet szó, ha volt láza akkor biztos gyulladás ha nem akkor allergia.


Nyeléskor a "pattogó hang" a fülében azért lehet mert a torkában megduzzadt nyirokcsomó és a lerakódott nyák megnehezítik a nyelést és ilyenkor ez ingerli a dobhártyáját a fülében. (főleg ha az orra is be van dugulva) A megduzzadt nyirokcsomók miatt érzi a szorító, fájó gombóc érzést is a torokban, az enyhe fulladás meg a sípoló hang kilégzéskor a lerakódott nyáktól van a légútban. Javaslom szedjen AMBROXOL-t vagy más nyákoldót, ez a nehéz légzésén is segítene.


itt írhat orvosnak is aki válaszol önnek mindenre:

[link]

2011. jún. 15. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
köszönöm!AMBROXOLT elkezdtem szedni és az orvos felirt antibiotikumot!köszönöm a válaszokat!
2011. jún. 15. 13:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!