Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nagymértékű, intenzív, fura...

Nagymértékű, intenzív, fura bőrhámlás van az egész arcomon. Mit tudtok ajánlani rá és mi lehet ez?

Figyelt kérdés

Mostanra már évek óta szenvedek tőle és kínlódok vele, minden évben egyre rosszabb és rosszabb lett a helyzet. Természetesen orvos is látta, sokszor, de a világon semmit sem tesznek, a háziorvos a vállát vonja és bőrgyógyászhoz küld, a bőrgyógyász meg egyenesen borzalom, nem törődnek az emberrel egyáltalán. Én meg már teljesen kivagyok, tanácstalanul kínlódom!

Amikor megmosakszom, akkor látszólag minden oké, többnyire nem is húzódik a bőröm, ráadásul percek alatt visszazsírosodik, ugyanis elég zsíros típusú ( 32 éves létemre folyton pattanásokkal is küzdök, de az már nem is érdekelne), ennek ellenére bekenem zselészerű, színezék és vegyszermentes ápolóval, ami elvileg seborrheás bőrre jó (arclemosóm is ilyen; de mindkettőből próbáltam már másokat is, mit sem változtatott egyik sem a helyzeten); aztán 1 ill. 2 nap alatt lemezesen lehámlik, akármit csinálok vele, sőt ha ilyenkor megmosom, bekenem, még rosszabb, mert azok a kis darabok még inkább feltünűek lesznek, felpattogzanak, kiállnak, ám mielőtt ledobja magát, megkeményedik, mintha megkövülne, és semmit nem tudok kezdeni vele; ugyanez van a fülem belsejében is. Soha nem viszket, nem pirosodik ki, nem is fáj, csak nagyon néha kicsit, amikor már olyan intenzíven jön le, hogy az alatta lévő bőr alig bír utána pótlódni, hiszen 1-2 nap alatt felhámlik az egész. Először régebben csak az ún. T-vonalban csinálta ezt és kisebb mértékben (szemöldök és környéke, orr és oldala, töve, ill. áll), de most már szinte az egész arcom olyan, és többnyire nagyon. Figyeltem, nem függ össze étellel, sem időjárással. Teljesen tanácstalan vagyok! /Ez már csak mellékes, de azért leírom. A két alkarom tetején vannak picike, tűszúrásszerű rózsaszínes, szúrós tetejű pöttyök, azok sem akarnak elmúlni egyáltalán, és itt is hámlik a bőröm, de sokkal kisebb mértékben, és ha itt bekrémezem, akkor az nem ront rajta. Nem tudom, a kettő között van-e valami összefüggés, vagy nincs, mert az arcomon és a fülemben nincsenek ilyen kis pöttyök./

Ez az egész eszméletlenül fusztráló, borzalmas minden nap ezt elviselni, el elhet képzelni...!!! Sokszor meg se merem tisztítani olyan gyakran az arcom, vagy nem nem is merem megmosni úgy, ahogyan azt emberhez méltóan kellene, mert akkor sokkal rosszabb lesz utána. :(((

Mi a fene lehet ez? És mi segíthetne??? Akinek volt már ilyen vagy akár hasonló, annak mi segített vagy mi javított akár kicsit is az állapotán???

Légyszives segítsen valaki!!!


2011. jún. 12. 22:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Keress fel egy normálisabb bőrgyógyászt.
2011. jún. 12. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy itt csak egy van, pedig nem kis város vagyunk, és ráadásul ide tartoznak a környező települések is. Nem tudom, hová mehetnék máshová? Sajnos magándokira meg nincs pénzünk, nem azért, mert sajnálnám rá, hanem mert tényleg nincs :(.
2011. jún. 12. 22:18
 3/12 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! Nehezen tudom elképzelni, hogy ne lenne segítség a bajodra. Lehet, nem is bőrgyógyászati problémáid vannak. Megmondta a doki, hogy mi a neve a te betegségednek? Írd meg, abból talán el lehetne indulni, gyógymódot keresni. Tudod, ilyen lehetetlen helyzetben még azt is el tudom képzelni, hogy nem tartod be a javallatokat, vagy nem is ugy van az egész, ahogy leírod. Tudod, mint amikor a 120 kilós nő azt állítja, hogy ő a levegőtől hízik. Egyébként ha nem vagy megelégedve a saját orvosod kezelésével, kérheted a beutalásod a háziorvos által, bármelyik szakrendelőbe, kórházba, szintén sztk alapon. Legalább tanácsot kérj az orvosodtól, hogy mit, vagy kit javasol? Nehogy azt hidd, hogy a világon csak neked van ilyen gondod...
2011. jún. 12. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

"kedves" válaszoló.........

Most magadat mutattad be sikeresen, nem engem...

Gondolod, hogy ilyen hülye és buta valaki, ahogyan te a másikat beállítod???

Neked nem itt lenne a helyed, de legalább akkor már ne írj ilyen "válaszokat" másoknak, ha nincs jobb időtöltésed! Sokkal inkább előbb szállj magadba és gondolkodj el, mielőtt megszólalsz vagy mielőtt hozzászólnál valamihez!...

De csak hogy tisztábban láss (pedig mindent leírtam, amit lehetett): nem, egy nyikkot sem mondott egy orvos sem, hogy mi lehet ez, megközelítőleg sem! Sőt, semmiféle javallatokat sem adtak... És ezt a te számodra tovább nem részletezem.

És még annyit, hogy te meg nehogy azt hidd magadról, hogy na most hűde nagyon beszólhattál valakinek. Tudod, mit, légy vele boldog.

2011. jún. 12. 23:55
 5/12 A kérdező kommentje:
És még annyit, hogy minden szó szerint úgy van, ahogyan leírtam - sajnos!
2011. jún. 12. 23:56
 6/12 anonim ***** válasza:

kérdezz meg egy orvost erről, a leletedidet is írd meg neki hogy ő is tudja


[link]

2011. jún. 13. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a linket.

Sajnos egyetlen bőrgyógyászt sem találtam itt. Akkor kit kérdezzek?

2011. jún. 13. 01:59
 8/12 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Jó kis levelet rittyentettél ide nekem. Szóval a te betegségednek nincsen neve. Vagy neked nincsen annyi eszed, hogy meg merd kérdezni. Egy nagyvárosban megálltál az egyetlen bőrgyógyász előtt, és nem tudsz kitörni. Ez nem engem minősít, hanem téged. Ráadásul még kövér is vagy?

2011. jún. 14. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

"kedves" válaszoló!

Lealacsonyító hozzászólásaiddal saját magad degradálod le... Neked nincs annyi eszed, hogy ezt észrevedd és felfogd! Mit gondolsz, miért is olyan alacsony a te minősítésed??? :D

Ilyenekkel többet le se állok még vitatkozni se. Légy vele boldog, ha visszaírsz - de az legyen a legnagyobb örömöd az életben, hogy másokkal így beszélsz! Nyilvánvalóan nem nagyon van életed, és itt a neten akarod kiélni magad... Sajnállak! De azért csak hajrá :D.

2011. jún. 20. 15:12
 10/12 anonim ***** válasza:
Te kis pukkancs! Szedd magad rendbe gagyilag, aztán fordulj valamerre. De nem bántanálak, megvan a magad baja enélkül is. Kívánok neked hosszú életet, és magánéletedben sok boldogságot.
2011. jún. 21. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!