Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mitől lehet hírtelen szívhalál?

Mitől lehet hírtelen szívhalál?

Figyelt kérdés
Meglepődve hallgatom néha a híreket,amikor focistákról számolnak be,hogy eddzés vagy meccs közben hirtelen leállt a szivük futás közben,más sportolknál is történik ilyen,mi lehet ennek az oka?Túlterhelés hosszútávon okozhat hirtelen szívhalált?
2011. jún. 13. 18:44
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem a túlterhelés..:/
2011. jún. 13. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Sokszor genetikai oka van. Rengeteg ioncsatorna génjében lehet olyan örökletes eltérés, ami hosszú QT-szindrómát vagy más szívritmuszavart okozhat, amik spontán vagy terhelés hatására átmehetnek különféle malignus ritmuszavarokba (melyeknek az a közös kimenetele, hogy nem sokkal később leáll a szív).


Nemcsak sportolóknál fordul elő (sőt, nem sok köze van a betegségnek a sporthoz), de a médiában csak sportolókat mutatnak be ezzel a betegséggel kapcsolatban, így a nézőben joggal alakulhat ki az a téves kép, hogy ez a betegség csak sportolókat érint. Bár, az bizonyított, hogy a nagyobb szívizomtömeg (ami sportolóknál gyakran előfordul) fokozza a különféle arrhythmiák kockázatát, de nem ez a fő ok.

2011. jún. 13. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Én leginkább a focistákkal szedetett gyógyszereket tartom valószínűnek. Egyszer hallottam egy statisztikát, miszerint a nagyobb futballcsapatok orvosai a csapat számára évente átlagosan 1100 doboz(!) fájdalomcsillapítót ír fel.

Plusz még ott a sok stressz, túlterhelés, stbstb. Nem a legegészségesebb életforma.

Üdv.:

d.D.

2011. jún. 13. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

T. 2. hozzászóló!

Elnézést, de a szív nem áll le ilyenkor, csak kamrafibrillál.

Egyébként igaz, amit írt.

Üdv.:

d.D.

2011. jún. 13. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!