Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi a szívroham? Egészségügyi...

Mi a szívroham? Egészségügyi dolgozóként kíváncsi vagyok hogy a nem szakmabeliek mégis mire gondolnak amikor ezt a szót használják. Szívinfarktus? Tachikardia (gyors szívverés)? Hirtelen szívhalál? Valami más?

Figyelt kérdés
2009. okt. 24. 23:16
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha most nagyon primitíven akarom leírni, akkor a "lerakodásoktól" (koleszterin) terhelt szív ereiben egy rög keletkezik, megy gyakorlatilag a szív elégtelen működéséhez keletkezik. A vér is besűrűsödik azt hiszem, aki veszélyeztetett. Remélem nem akkora baromságot írtam.:D Még jó h nem ezzel foglalkozom.
2009. okt. 24. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
g=l
2009. okt. 24. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
keletkezik=vezet, basszus aludnom kéne
2009. okt. 24. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Teljesen korrektül leírtad a szívinfarktust, köszönöm a választ. :)
2009. okt. 24. 23:26
 5/7 anonim ***** válasza:
82%
annyit javítanék rajta, hogy nem feltétlenül kell vérrög, egy coronairaér elzáródása is okozhatja. épp ezért a legfontosbb tényező egy adott szívizom-terület elégtelen(nem feltétlenül teljesen megszűnő) vérellátása, ami szívizom elhaláshoz vezet. de én orvosis vagyok, nem laikus.
2009. okt. 25. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
23%
akkor nem neked szólt a kérdés, ez nem vizsga..
2009. okt. 25. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönjük a kedves leendő bajtárs kiegészítését, de amint azt már valaki meg is említette, aki tudja hogy mit jelent a coronaria szó az nem célcsoportja a kérdésemnek. ;)

De ha már szakmázgatunk, szívinfarktus alatt nem a szó szoros értelmében vett MI-t értettem (hisz az átlagember sem erre gondol), hanem az ACS-t (ami meg a köznyelvben egyenlő a szívinfarktussal), ami ugye időben elkapva és becipelve egy PTCA-ügyeletre nem jár maradandó szívizom-károsodással.

2009. okt. 26. 21:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!