Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mozgás gerincferdüléssel. Jól...

Mozgás gerincferdüléssel. Jól csinálom így?

Figyelt kérdés

Hanyagtartásom van, az elég erősen, és gerincferdülésem - utóbbi állítólag nem túl számottevő.

Mikor a gyerekellátásban voltam, akkor rendszeresen jártam ortopédiára. Először tiltottak sok mozgásformát, pl. a futást. Aztán ez a tiltás elmaradt, csak a gyógytornára kellett járnom továbbra is.

Most a felnőtt rendelésre járok, ott erről nem volt szó, úszásjegyet kértem és kaptam.


A volt gyógytornászom, az iskolai tornatanárom, a háziorvosom szerint kocoghatok, csak ne sokat és ne kemény talajon. Nos, sokat nem is tudok kocogni, lassan szoktam és vigyázok arra, hogy puha talajon tegyem.


Emellett kerékpározni szoktam, és néha itthon tornázom. Nyáron úszom.


Szerintetek jól csinálom?


Állítólag az igazi a torna lenne, és kb. csak az (az úszáson kívül). A gondom az, hogy az csak az izmokra hat, az egész szervezetre nem igazán. Torna alatt nem emelkedik a pulzusszám, nem lélegzünk nagyobbakat és sűrűbben, stb.

Közben nagyon fontos az egész szervezet átmozgatása, a szív és a tüdő erősítése, stb. Ezért tartom fontosnak a kocogást is.


Ha esetleg tényleg árt még ennyi kocogás is, mit tudtok helyette ajánlani, ami nem csak az izmokat mozgatja meg?


2011. jún. 13. 20:19
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!