Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Az emberi szervezetben tényleg...

Az emberi szervezetben tényleg található-e olyan ütőér, ami "állítólag" a bicepsz környékén van (a belső felén), és kb. 30 liter vért pumpál percenkét ?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy hülyeséget írtam, pont ezért kérdeztem meg, hogy ez igaz-e ? A válaszaitokat előre is köszönöm szépen.
2009. márc. 21. 22:24
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Gondolj már bele, hogy 30 liter víz egy félcolos vízcsapon se folyik ki 1 perc alatt.

Egy embernek 4-8 liter vére van, testsúlytól függően.

2009. márc. 21. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Aha értem.Mindenesetre nagyon szépen köszike a gyors választ :) mondjuk ezen én is elgondolkoztam, hogy egy embernek átlagban 6-8 liter vére van, akkor hogy pumpállhat 30 vért :) de gondoltam, megkérdem :) biztos ami biztos. :)
2009. márc. 21. 22:34
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

[link]


A keringésedet a szív működés biztosítja. Megdöbbentően sokat dolgozik a szív, de ennyit azért nem.

2009. márc. 21. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

A jelzett helyen halad a felkar verőere.

A szívből kilépő főverőér, az aorta a legnagyobb.

A szív egy perc alatt 60-80 szor összehúzódva és elernyedve, a teljes keringő vérmennyiséget átpumpálja magán.

Ez 70 ml/testtömeg kg, azaz 80 kg-os embernél 80X70=5600ml=5,6 liter.

2009. márc. 21. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm MINDENKINEK a gyors válaszokat :) :) :) Nagyra értékelem :)
2009. márc. 21. 22:43
 6/8 anonim ***** válasza:

höhö ...filmben láttad ?:D

énis azon gondolkoztam h hogy pumpál percenként 30liter...

2009. márc. 21. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem arra gondolsz, hogy adott keresztmetszeti ponton, egy nap alatt összesen! 30 liter folyik át? Persze, ez nem azt jelenti, hogy összesen van annyi vérünk, de ugyebár az adott mennyiség, többször megfordul egy helyen, a keringés által. Így a vesén is napi 300 liter víz megy át. Szerintem erre gondoltál.
2009. márc. 22. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nem nem... :) az utolsó előtti nek van igaza :) filmben láttam :) amúgy meg az utolsónak köszönöm a felvilágosító-t :) köszike, és amúgy nem, 30 liter/percenként :) a filmben így mondták (jó, tudom filmben...) de gondoltam megkérdezem :) MINDENESETRE köszönöm az összes választ.
2009. márc. 22. 09:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!