Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ötlet körömrágás ellen?

Ötlet körömrágás ellen?

Figyelt kérdés
Rágom a körmom. Már nagyon szeretnék leszokni, mert mindig olyan csunyak a körmeim. De mikor megfogadom, h nem rágom, csak pár napig tart. Mit tegyek?
2011. jún. 14. 11:32
 1/9 anonim ***** válasza:
kend be erőspaprikával :)
2011. jún. 14. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én addig rágtam, míg rövidre volt vágva. Mikor megnőtt, utána már nem. Kb. 2 hetet kéne kibírnod, az 2 mm, annál rövidebbre meg ne vágd.
2011. jún. 14. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
hát az az igazság, h kb 2-3 éve nem volt levágva a körmöm, mert mindig lerágtam, ja és mindig tövig van rágva, ugyh azt se tudom milyen a hosszu köröm.
2011. jún. 14. 11:45
 4/9 anonim ***** válasza:
műköröm. lehet kicsit, esztétikusat is csináltatni. nekem bevált.
2011. jún. 14. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Arra kellene rájönnöd, hogy miért is rágod. Én alsó tagozatos koromban folyton rágtam, mert sokat szorongtam a suli miatt. Oszt. fő váltáskor ezt megszűnt, így a körömrágás is. Vagy menj el manikűröshöz. Nem műkörömért, csak hogy bőrözze le, reszelje le (ha van mit), alakítsa kicsit, fesse be természetes színűre (halvány rózsaszín). Ha látod, hogy szép és neked is tetszik, és érzed, hogy nem kell szégyenlened (az milyen jó érzés!!!!!), akkor lesz rá esélyed, hogy nem rágod több. Mert hidd el, van rá esély. Én már csak tudom...
2011. jún. 14. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

lehet kapni körömrágás elleni folyadékot. állítólag keserű, mint a rossebb, ezért hatékony is.

ha már látod, hogy kezd szépen nőni, tényleg lakkozd be,

és nem érzel rágási kényszert.

2011. jún. 14. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
81%

Én egészen kicsi gyerekkorom óta rágtam a körmömet,de tövig,nem használt semmi,se keserű cuccok,se paprika,semmi.Sokszor észre sem vettem,hogy rágom,annyira automatizált pótcselekvés lett.


Tudod,hogy hogy szoktam le? Fogadásból...XD Az egyik barátnőmnek gyönyörű hosszú körmei voltak, amit bevallom,mindig irigyeltem, és ezt állandóan mondogattam is neki...Aztán egyszer megunta, és rávágta, hogy ha így haladok,nekem tényleg sosem lesznek ilyen körmeim!


Nálam pedig jött a dac, hogy NEM-E??NA,MAJD ÉN MEGMUTATOM!!És attól a perctől kezdve elkezdtem tudatosan figyelni arra,hogy mikor vettem a kezemet a számba, és akkor azonnal "leálltam".Aztán szépen lassan elkezdett nőni a körmöm,és annyira nagyon tetszett,olyan boldog lettem tőle,hogy később eszembe sem jutott lerágni! Aztán lett egy párkapcsolatom, és a barátom nagyon szerette a szép, nőies, hosszú körmöket,úgyhogy állandóan dicsért, ami olyannyira jót tett,hogy azóta eszem ágában sincs lerágni, sőt,még azt sem bírom elviselni,ha le van vágva tövig, és nem ér túl egy kicsit sem az ujjamon.Olyankor "bénának" érzem a kezeimet, így sosem vágom le teljesen,csak félig.


Nem lehetetlen leszokni,csak egy kis odafigyelésre és kitartásra van szükség! Hidd el,közel sem olyan nehéz,mint pl. megszabadulni 20 kiló fölöslegtől!


"De én tudom,hogy Te úgysem fogsz sosem leszokni,és nem lesznek hosszú körmeid!:P"


SOK SIKERT!:D

2011. jún. 14. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
köszi szépen:) hát megprobalom...
2011. jún. 14. 16:39
 9/9 anonim ***** válasza:
77%
tőből vágd le mindkét kezed, az általában segít.
2011. jún. 29. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!