Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha iszik az ember 14 liter...

Ha iszik az ember 14 liter vizet úgy, hogy közben jó ideje nem evet semmit akkor biztos, hogy meg fog halni?

Figyelt kérdés
mert állítólag a víz kimossa a sót a sejtekből és ettől rosszul leszünk aztán meghalunk
2011. jún. 14. 19:13
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
24%
a víz a gyomrodba kerül, onnan pedig amennyi kell, az felhasználódik, a többit kipisiled. nem tud kimosni az semmit.
2011. jún. 14. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

+ Víz

Adagolás: 14 litert említenek

Hatásidő: 12 óra vagy ilyesmi

Rendelkezésre állás: mindig elérhető

Hatásbiztonság: nincs adat

Megjegyzés: úgy működik, hogy kimossa a sókat a szervezetedből, amíg a sejtek tönkre nem mennek (az ozmotikus egyensúly felborul). Folyamatosan kell innod, amíg össze nem esel. Szókatlan módszer. Egyesek szerint görcsöket okozhat. A következő olvasható a [2] forrásból:

"Kb. egy évvel ezelőtt a helyi újság hírt adott egy asszonyról, aki a halálba itta magát. Úgy látszik, lenyelt valami közepesen mérgezőt, és mikor felhívta az orvost, hogy mitévő legyen, az orvos azt tanácsolta neki, hogy igyon rengeteg vizet, és majd másnap megvizsgálja. A nő nem kevesebb, mint 14 liter vizet ivott meg, mígnem az ozmotikus egyensúly a testében oly mértékben felborult, hogy többé nem volt működőképes, és a nő meghalt (nem tudni, milyen gyorsan)".

2011. jún. 14. 19:19
 3/19 anonim ***** válasza:
De esélyes, h szétreped a gyomorfalad, és akkor meghalhatsz.
2011. jún. 14. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Szerintem nem teljesen biztos, ez attól is függ, hogy az illető máskor mennyi vizet iszik, "mennyire szokott hozzá".

Egyébként az apám, amikor Szíriában dolgozott, naponta 12-14 liter vizet is megivott. (Árnyékban 40-45 fok közötti volt a hőmérséklet.)

2011. jún. 14. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim válasza:
Igen, bár tény, ha ennyi vizet innál belehalnál, mert a víz bizonyos mértékig hígítja a vért. Ezért is van, ha valaki kevés vizet iszik annak sűrű a vére, aki túl sokat annak híg. 14 liter után elképzelheted mi lenne. Bár nem tudok olyat aki ennyi vizet képes lenne egyszerre meginni.
2011. jún. 14. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
18%

Elnézést, az előző válaszok között voltak elég tudománytalanok is.

Valójában bele lehetne halni. Túl nagy ozmózisnyomást eredményez --> diffúzió --> megnövekedett "turgor (habár ezt a kifejezést inkább növényeknél használják)" --> ICP (koponyaűri nyomásfokozódás) vagy szívinfarctus.


3 liternél csak extrém esetben ajánlott többet inni.


Üdv.:

d.D.

2011. jún. 14. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Szíriában annak több, mint felét el is párologtatta Apukád.
2011. jún. 14. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim válasza:
19:32-nek. A vér hígulása a sok vízbevételtől tény. Saját tapasztalat. (Már, ha rám gondoltál a ,,tudománytalan válaszok'' alatt.
2011. jún. 14. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Én régebben azt olvastam h 8-10 liter víztől is vízmérgezés léphet fel és meghalsz. Amennyiben egyszerre issza meg valaki, vagy nagyon rövid időtartam alatt.


Szerintem ennek a nagy ivászatnak nincs értelme, nagyon megterheli a szervezetet. Sok folyadékot kell fogyasztani, de mindig, egyenlően elosztva a napokra. Ha pedig probléma van akkor orvossal konzultálni és gyógyszert vagy tanácsot kérni az esetleges problémára. Ha esetleg sikerül is meginnod a 14 liter vizet és nem lesz semmi bajod az akkor sem fog neked segíteni semmit.

2011. jún. 14. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

19:33-nak: nem, nem Önre gondoltam, ez tényleg tény. (igaz magát a halált nem ez okozza).


Az első válaszolóra és a 19:19-esre gondoltam.

-Nem olyan könnyű a vesének annyi szűrletet képeznie, vért átmosnia...

- nem repedhet szét a gyomor, mivel hányna a beteg, mielőtt gyomorrepedés történne. na persze, előfordulhat, hogy aspirál és ebbe belehal, de ez elég valószínűtlen.

2011. jún. 14. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!