Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Kiderült hogy barátomnak...

Kiderült hogy barátomnak kezdödö depresszioja van és kapott rá gyogyszert! Nagy baj ha valaki gyogyszert szed?

Figyelt kérdés
Félek hogy rászokik a gyogyszerrre a szervezete, nem lenne jobb inkább gyogynövényböl készitett teákat inna? Mit csináljak? Hogyan tudok neki segiteni?
2008. febr. 22. 12:04
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
ha orvos irt fel gyogyszert,akkor sajnos,de ajànlatos szedni.nem biztos hogy ezzel sokàig kell élnie,ezt rendszeresen ellenörzik,javult -e ahelyzet,stb..én édesapàm halàla utan kötöttem ki psichiatrian,anno 6 éve,1 teljes évig kezelést kaptam,aztàn felépültem.a baràtodnak gyakran kell sétàlni a természetbe,sok törödést igényel ha ö maga is akarja felépülhet!!!
2008. febr. 22. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

szia! Nekem is voltak ilyen gondjaim...majdnem egy hónapig nyugtatón éltem, majd szépen csökkentették az adagomat. Az túlzás, hogy már jól vagyok teljesen, de gyógyszermentes! Sok törődés kell neki és érezze, hogy mindig ott vagy ha szüksége van rád!

Mióta párommal vagyok, már nem is voltak tüneteim.

2008. febr. 22. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha felírta az orvos, akkor kell szedni a gyógyszert. Nyilván te sem szeretnéd, hogy nagyobb baj legyen. A gyógyteák sokmindenre jók, de nem lehet mindent helyettesíteni velük. Én is szedtem antidepresszánst, nem szoktam rá. Orvosi felügyelet mellett nem lesz baj. Csak nem szabad eltérni az előírt adagolástól.
2008. febr. 22. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg szüksége van a gyógyszerre, azért írta fel az orvos. Azonban, ha rendbejön, akkor sem egyszerű egyantidepresszánst abbahagyni. Én azt javaslom, keressetek fel egy homeopátiával is fogalakozó orvost, mert ő segíthet a gyógyszer zökkenőmentesebb elhagyásában. (Ő is fog felírni gyógyszert, de azokhoz nem lehet hozzászokni)
2008. febr. 22. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

A pszichiátriai szerek közül vannak olyanok, amikre könnyen rászokik az ember, s van, amik nem okoznak függőséget. Elöbbit csak nagyon indokolt esetben adják, utóbbitól nem lesz gond.

A gyógynövényeknek az a baja, hogy nem tudjuk, hogy milyen koncentrációban tartalmazza a növény az adott hatóanyagot, s nem tudja az ember megfelelően dozilálni.

Szerintem ha enyhe depresszióban szenved, akkor pszichoterápiára is eljárhatna, s lehet, hogy nem kéne gyógyszer, de itt hosszabb a gyógyulási folyamat, s a betegnek kell tennie és akarnia önmagáért. Sokszor ezt a lehetőséget fel sem vetik az orvosok az időhiány miatt, nektek kell keresni szakembert, vagy kérdezzétek meg, aki felírta, hogy tud-e ilyet!

2008. febr. 22. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nekem anyukám volt depressziós még mikor tini voltam. Ő is szedett gyógyszert, és hidd el hogy sokkal jobb, ha szedi, mint ha nem. Ő csak később ment el dokihoz és elég depis volt már, szóval azt nem kívánom senkinek, nagyon szörnyű volt. Azóta sem felhőtlen a kapcsolatunk és nem is vagyunk túl közel egymáshoz. Bár már külön élem a kis életem, de nagyon rányomta a bélyegét a viszonyunkra. Szóval ha a doki mondja, szedje a bogyót, mivel nála kezdődő, talán hamarabb kiheveri és nem hiszem hogy nagyon erőseket kap. Kitartás!
2008. febr. 23. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én is szedtem gyógyszert. Mivel kisbabát szeretnénk, elhatároztam hogy mindenképpen abba hagyom a gyógyszer szedését. Ajánlottak egy jó kineziologust aki segitett ebben. Most már gyógyszer nélkül is jól érzem magam. Egy próbát megér ha a barátod felkeres egy természetgyógyászt. Mielőbbi gyógyulást kivánok!
2008. febr. 23. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is gyógyszert szedek sajnos,de anélkül meg rosszul vagyok.Nekem nem segített a természetgyógyász.Próbáljátok együtt megoldani a problémáit,és állj mellette az nagyon fontos,úgy hamarabb meggyógyul.
2008. febr. 23. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!